Gå til innhold

Erfaringer med privat jordmor?


Anbefalte innlegg

Vet at det finnes privat jordmorsenter i Oslo (på grefsen). Er det noen som har prøvd dette? Synes dere at det var verdt pengene mot vanlig helsestasjon.

 

Har tidligere bodd på st hanshaugen og der var det en helt nydelig fin jordmor på helsestasjonen. Når vi flyttet midt i sist svangerskap så ble tilhørigheten Nydalen. Det var veldig nedtur den gangen for de hadde alt for mye å gjøre = nesten umulig å få time. Og de var veldig usikre og lite erfarne. (Hadde to stk før jeg gav opp).

 

Vurderer derfor privat nå, men det er ganske dyrt. Er det verdt det? Har en fin lege, men hun er mer fokusert på diagnose og ikke så mye på snakk utenom som jeg synes min tidligere jordmor var god på (spørre om alt og spesielt om fødsel mm). Noen råd?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144108670-erfaringer-med-privat-jordmor/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Benyttet kommunal i mitt første svangerskap, privat i mitt andre. Hadde god kjemi med begge jordmødrene. Kommer til å velge privat denne gangen, grunnen er at jeg da kan velge tidspunkt for time, bestille time når jeg har behov, betale for en time og sitte der og faktisk prate en time om det som opptar meg. Vel verdt pengene og anbefales!



Anonymous poster hash: a17f0...d50

Annonse

Solveig er veldig hyggelig og søt, men jeg hadde en erfaring med at hun ikke var like flink til å fikse opp når noe skjedde. Jeg hadde falsk positiv hiv test (!!!). Og ble ganske stresset. Jeg har vært sammen med mannen min lenge og har i grunnen ikke hatt mulighet for å få hiv, men man starter jo å lure på om man kan ha fått blodprøve med skitten nål eller lignende. Var i alle fall ganske keen på å få bekreftet at det var falsk (siden den jo sa positiv). Hun klarte rett og slett ikke få en hurtigtest til meg (skulle ta to mnd å få svar eller noe sånt - og det orket heg ikke) så byttet tilbake til hun jeg hadde i første svangerskap. Hun er litt eldre og jobber på Ullevål også. Fikset det med en gang. Fikk hurrigtest som kom tilbake etter to uker (hadde heldigvis ikke hiv). Tror hun heter ranveig eller noe sånt.

 

Solveig er supersøt og pratete,men følte meg tryggest med "ranveig" eller hva hun et. Spør i resepsjonen. Begge er fine. 😊

Så kjedelig at du opplevde det da... Det var jo ikke bra! Godt du fikk byttet!

 

Har 3 venninner og en Barselgruppe som ikke var fornøyd med hun andre der... Men ting kan ha forandret seg og ingen av de er slemme ihvertfall 😄

Tror en kan få svangerskapsoppfølging på Volvat også (privat, ligger ovenfor Majorstuen). Tror man kan kjøpe en hel "svangerskapspakke" der. De har i allefall det tilbudet på Volvat i Fredrikstad.



Anonymous poster hash: a17f0...d50

Da har jeg vært hos jordmor på st hanshaugen og fikk ikke hun jeg var satt opp hos men ei nina m krogh... Helt greit, men ingenting mer. Lite informasjon, stresset og dårlig å ta blodprøve. Men men. Skal ha videre oppfølgning på ABC 😉

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...