**My little Miss drama and I** Skrevet 22. desember 2013 #1 Skrevet 22. desember 2013 Akkurat startet med måltid 2 middag og han er så voldsomt hard i magen . Får frukt, middag og kveldsgrøt. 2 flasker mme for dag å + litt amming. Gir sviskemos og har malt i mme. Andre råd? Ser han strever veldig og er ukomfortabel :/ 5,5 mnd. Gooood jul <3
2010 Mammaen Skrevet 22. desember 2013 #2 Skrevet 22. desember 2013 Malt i grøten også kan du prøve. Ellers er det noen av fruktmosene som er mer løsende enn andre. Hipp har en som inneholder blant annet plomme som kan sette litt fart. Prøv også å gi mye vann i løpet av dagen. Noen av grøtene kan gi hard mage, så om det ikke funker ville jeg prøvd en annen grøt og laget den litt tynnere enn det som står på pakken.
Cosinus3 Skrevet 22. desember 2013 #3 Skrevet 22. desember 2013 Vi har blandet linfrø i grøten her og magen har blitt bedre. Det kan jo hende at han reagerer på størrelsen, men det er jo lov å prøve. Linfrø gir ikke smak på grøten .
elma82 Skrevet 22. desember 2013 #4 Skrevet 22. desember 2013 Pæremos eller pærejuice skal virke løsende. Funka her. Og ta godt med sviskemos i grøten. Her har vi lenge hatt sviskemos i frokostgrøten og malt i den til kvelds. Men, vi måtte bruke lactulose i begynnelsen, og ganske lenge, faktisk. Hun ble så hard i magen uansett hva hun spiste. Snakka med helsesøster først, da. Etter hvert kunne jeg fase ut bruken, heldigvis.
Kenga Skrevet 22. desember 2013 #5 Skrevet 22. desember 2013 Nok væske, grønnsaker og bevegelse er vel kjærringrådene. Banan, aprikos og druer er lett lakserende også. Vet ikke åssen det er med tørket aprikos når de er så små, men det har funka supert på storebror her
Anonym bruker Skrevet 23. desember 2013 #6 Skrevet 23. desember 2013 Kutt ut de grøtene som inneholder banan! Og malt i grøten, sviskemos og pære. Pøs på med pære! Det fungerer med lillegutt som var ekstremt hard i magen en periode. Anonymous poster hash: b867a...565
Anonym bruker Skrevet 23. desember 2013 #7 Skrevet 23. desember 2013 Nok væske, grønnsaker og bevegelse er vel kjærringrådene. Banan, aprikos og druer er lett lakserende også. Vet ikke åssen det er med tørket aprikos når de er så små, men det har funka supert på storebror her Banan er ikke lakserende, tvert i mot! Anonymous poster hash: b867a...565
**My little Miss drama and I** Skrevet 23. desember 2013 Forfatter #9 Skrevet 23. desember 2013 Å mange gode tips;) skal prøve å lage grøten tynnere med malt i - er det noen begrensinger angående den?! sviskemos får han jo men skal gi litt mer, har ikke vært noe flink å gitt vann da:/ det skal jeg starte med, er jo ammeslutt rett rundt hjørnet:P pære?! Åkei lager du selv pæremos eller fra butikken?! Ja det løsnet i går man i dag har han vært uvel igjen bare 2 små kuler som har kommet ut stakkars... Ikke lett å vennes til alt!!
Kenga Skrevet 24. desember 2013 #10 Skrevet 24. desember 2013 Jeg hadde begynt litt forsiktig med malten, den kan fort gi mer luft. Vi gir mme og har 0,5 tskje i hver flaske, vi har ikke brukt malt i grøten, men hadde vel prøvd en lignende mengde.
Anonym bruker Skrevet 24. desember 2013 #11 Skrevet 24. desember 2013 Pære kan du enten mose selv eller kjøpe på glass. Mini her har det som favoritt og får ikke luft i magen av pære, slik han gjør med svisker. Anonymous poster hash: b867a...565
Marthe10 Skrevet 31. desember 2013 #12 Skrevet 31. desember 2013 Her har vi kun brukt sviskemos når frøkna har hard mage. Det fungerer veldig bra. Lager også til isbiter med sviskemos som hun får i babyfeedern, så får hun samtidig litt for gommene som klør:) Malt har vi ikke prøvd her.
rytme Skrevet 2. januar 2014 #13 Skrevet 2. januar 2014 Min erfaring er at sviskemosen har mye mer å si enn malten hvertfall... Ellers vet jeg ikke
**My little Miss drama and I** Skrevet 3. januar 2014 Forfatter #14 Skrevet 3. januar 2014 Å det var lurt å fryse ja;) må kjøpe sånn terningboks kanskje har sånn feeder
LilleBjella Skrevet 4. januar 2014 #15 Skrevet 4. januar 2014 Dersom du bruker sviskemos på glass, er et godt tips at hjemmelaget sviskemos er ti ganger mer effektivt. Og veldig enkelt å lage.
Sliin Skrevet 4. januar 2014 #16 Skrevet 4. januar 2014 Sykling med f;ttene skal v're bra for magen. Fikk beskjed fra legen p[ hs at det er greit ca 3 ganger i uka [ bruke tarmometer om avf ikke vil ut. Kan ogs[ spr;te sterilt vann inn i endetarmen. ikke mye! var skrptisk til dette, men pr;vde forsiktig. Hadde veldig god effekt her.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå