Mamma_til_2 Skrevet 14. desember 2013 #1 Skrevet 14. desember 2013 Mini som akkurat er 2 år har vært i bhg siden august og har egentlig fått ett bra språk, men i går når vi var på butikken så satt hun i vogna og sang " pappa har bæsja, mamma har bæsja, pappa har bæsja osv osv, har aldri hørt det fra henne før og alle på butikken lo Så finnes det ett slags filter man kan sette inn i ørene på barn slik at de kun lærer relevante ting og skulle det slippe inn tull og fjas finnes det filter for hva som slipper ut når ? Og bare for og ha sagt det så prøvde jeg og si ..... ikke si slikt på butikken men det gjorde det bare morsommere.
Gjest Helle_Høygir Skrevet 14. desember 2013 #2 Skrevet 14. desember 2013 Hehe kunne trengt det når junior var i samme perioden - helt utrolig hvor mange ganger man kan få inn ordet "promp" i en setning
Barbarella og froskebarna Skrevet 14. desember 2013 #3 Skrevet 14. desember 2013 Haha ja ikke så mye å gjøre med det på den alderen. Vi sagt at det er doprat og at vi kan snakke om bæsj og tiss når vi skal på do men trenger ikke snakke om det ellers. Har faktisk funket på fireåringen (overraskende nok), men vi prøvde ikke så tidlig som 2 år da.
Barbarella og froskebarna Skrevet 14. desember 2013 #4 Skrevet 14. desember 2013 Haha ja ikke så mye å gjøre med det på den alderen. Vi sagt at det er doprat og at vi kan snakke om bæsj og tiss når vi skal på do men trenger ikke snakke om det ellers. Har faktisk funket på fireåringen (overraskende nok), men vi prøvde ikke så tidlig som 2 år da.Tror vi begynte med det da han var tre, forresten.
LilleBjella Skrevet 14. desember 2013 #5 Skrevet 14. desember 2013 Bedre med promp og bæsj enn fitte og pikk. Fittekaker og pikkesuppe til middag, nam nam. Og siden det pedagogisk riktige er å ikke rette på barna, men å gjenta ordet på den riktige måten, så må man jo vare la det stå til...med rødmen ut i hårspissene riktignok.
Mistletoe and wine Skrevet 15. desember 2013 #6 Skrevet 15. desember 2013 Bedre med promp og bæsj enn fitte og pikk. Fittekaker og pikkesuppe til middag, nam nam. Og siden det pedagogisk riktige er å ikke rette på barna, men å gjenta ordet på den riktige måten, så må man jo vare la det stå til...med rødmen ut i hårspissene riktignok. Ha ha, nå lo jeg så vannet sto ut av nesa! Akkurat min type humor på morgenen
Mama Christmas Skrevet 15. desember 2013 #7 Skrevet 15. desember 2013 Jeg håper vi slipper flere turer a la: "Mammaaaa? Tror du han mannen har prompa? Mamma, tror du damen har stor tiss?" osv, på fullt volum selvsagt. Tror han har skjønt at det ikke plager oss når han sier sånt om oss, men derimot når han kommenterer om andre, vilt fremmede, så blir det straks verre.
sug lut Skrevet 15. desember 2013 #8 Skrevet 15. desember 2013 Tips fra en bæsjtisspromp-veteran: blir presset for stort så send ungen på do med utfordringen "hvor mange ganger klarer du å si "bæsj tiss promp rompe do" KJEMPEHØYT?"
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå