Gjest Gullebolle Skrevet 29. november 2013 #1 Skrevet 29. november 2013 Nytt forsøk hos Hausken i januar:-) Hadde egentlig sagt at siste forsøket jeg hadde var det aller siste, men ble nå da ingen graviditet, så da klarte jeg visst ikke si stopp likevel:-) Så nå går jeg på p-piller i 2 mnd og oppstart med kort regime ganske tidlig i januar etter mine beregninger. Vi prøver på nummer 3:) Andre som venter? Godt vi har en så koselig måned foran oss, så plutselig er januar der:-)
Petra-prøvedokke Skrevet 30. november 2013 #2 Skrevet 30. november 2013 Ja planlegger et fryseforsøk i januar føler det blir for stress å begynne rett før jul. Så da får vi slappe av skikkelig med jul og starte i begynnelsen av januar:) har nettopp hatt et forsøk men det gikk ikke:( har ikke unger fra før så håper det går nå
Hubro :) Skrevet 30. november 2013 #3 Skrevet 30. november 2013 Hei. Vi skal og igang igjen i januar. Fryseforsøk i naturlig syklus og jeg har allerede fått lutinusen i hus:) Denne gangen er jeg begynt med akupunktur og har sluttet med både sukker, hvetemel og melk for å virkelig vise meg selv at jeg går inn for dette. Bruker i tillegg prednisolon i samsvar både med min reumatolog og IVF-klinikken pga min autoimmune sykdom. Dette er våre siste to egg på frys etter andre ICSI og går alt etter planen og forhåpningene skal begge settes inn i slutten av september:) Enig med deg Gullebolle - godt vi har en måned nå som bruker å spre glede og som virkelig er vår buffer til januarforsøket!
Nurse77 Skrevet 1. desember 2013 #4 Skrevet 1. desember 2013 Jeg skal ha fryseforsøk i januar. Har nettopp hatt et negativt fersk forsøk (det siste i rekken!) Prøver på nr 3, så nå setter vi snart strek her. Har 3 egg på frys som skal til pers i 2014. :-) Gullebolle:det er ikke lett å endelig sette strek, så skjønner godt dere tok et forsøk til. :-)
Lovise83 Skrevet 1. desember 2013 #5 Skrevet 1. desember 2013 Jeg skal på forsamtale på Hausken 8/1! Men er ikke sikker på når vi kommer i gang! Blir spennende å prøve seg i det private! Strever fortsatt med nr. 1!!
Lovise83 Skrevet 1. desember 2013 #6 Skrevet 1. desember 2013 Trist at det bare er kjente her...! :-( men 2014 skal bli året for oss alle!!!!!!
meg og mine <3 Skrevet 2. desember 2013 #7 Skrevet 2. desember 2013 Jeg skal også i gang i januar. Det blir vårt andre ferskforsøk. Regner med å begynne på nesespray i begynnelsen av januar. Satser på at 2014 blir året for oss alle!! :-)
Stjernemagnolia Skrevet 5. desember 2013 #8 Skrevet 5. desember 2013 Januar er hermed offisielt deres måned for å lykkes! Ser det er noen kjente nick her. Det er som jeg alltid har sagt, noen må prøve flere ganger før de endelig lykkes. Statistikken sier også det samme. 2014 skal bli ett nytt og fruktbart år. Lovise83 ser du skal på Hausken den 8.1. Blir spennende å ha et privat forsøk nå så de kan finne ut og gi deg den mest optimale behandlingen. Klinikken er veldig god og de har det beste utstyret på laben sin, faktisk er det den beste laben vi har i Norge. Du skal se han kommer med sine tryllerier og vips er du gravid igjen. Hei, hei igjen Gullebolle. Litt uventet å se deg her inne igjen men veldig moro dere har bestemt dere for å ta ett forsøk til. Om du ikke prøver er det ikke alltid like lett å få oppfylt ønskedrømmen hjemme heller for å si det sånn. Klinikken gjør sikkert en endring denne gangen så du ikke får så mange eggfollikler og unngår overstimulering denne gangen så alle embryoene må på frys. Blir spennende å høre hva de skal gjøre annerledes denne gangen. Lykke til til både Hubro og Nurse som skal ha innsett av frys/tin embryoene. Denne gangen må det da være deres tur. Kos dere og slapp av i desember og juletiden. 1+spire snart? Lykke til med ditt andre forsøk. Du har hatt ditt test førsøk og denne gangen vet klinikken bedre hvordan kroppen din reagerer på medisineringen og kan optimalisere for at du skal lykkes. Jeg sitter og venter på nytt forsøk. Det blir mitt ellevte stimuleringsforsøk for å si det sånn, men gi opp? Nei, så lenge det er egg så prøver vi på. Kan alltids låne opp litt ekstra hos banken så det ordner seg alltid på ett vis. Må vente til polyppen som er i livmoren min er opert bort. Har time til operasjon på Akershus sykehus 3 januar, men håper på tidligere om det kommer avbestilling. Deretter skal jeg igang igjen. Jeg gleder meg faktisk til å komme igang igjen. Denne gangen skal jeg også ha priming, eller implantasjonskutt i livmoren for å øke sjansen til at embryoet skal feste seg. Mente embryoene for jeg setter inn tre stk hver gang pga alder og tidligere erfaringer.
Ønskebaby14 Skrevet 5. desember 2013 #9 Skrevet 5. desember 2013 Jeg begynner med nesespray i uke 1! Det er vårt første forsøk
Nurse77 Skrevet 5. desember 2013 #10 Skrevet 5. desember 2013 Januar er hermed offisielt deres måned for å lykkes! Ser det er noen kjente nick her. Det er som jeg alltid har sagt, noen må prøve flere ganger før de endelig lykkes. Statistikken sier også det samme. 2014 skal bli ett nytt og fruktbart år. Lovise83 ser du skal på Hausken den 8.1. Blir spennende å ha et privat forsøk nå så de kan finne ut og gi deg den mest optimale behandlingen. Klinikken er veldig god og de har det beste utstyret på laben sin, faktisk er det den beste laben vi har i Norge. Du skal se han kommer med sine tryllerier og vips er du gravid igjen. Hei, hei igjen Gullebolle. Litt uventet å se deg her inne igjen men veldig moro dere har bestemt dere for å ta ett forsøk til. Om du ikke prøver er det ikke alltid like lett å få oppfylt ønskedrømmen hjemme heller for å si det sånn. Klinikken gjør sikkert en endring denne gangen så du ikke får så mange eggfollikler og unngår overstimulering denne gangen så alle embryoene må på frys. Blir spennende å høre hva de skal gjøre annerledes denne gangen. Lykke til til både Hubro og Nurse som skal ha innsett av frys/tin embryoene. Denne gangen må det da være deres tur. Kos dere og slapp av i desember og juletiden. 1+spire snart? Lykke til med ditt andre forsøk. Du har hatt ditt test førsøk og denne gangen vet klinikken bedre hvordan kroppen din reagerer på medisineringen og kan optimalisere for at du skal lykkes. Jeg sitter og venter på nytt forsøk. Det blir mitt ellevte stimuleringsforsøk for å si det sånn, men gi opp? Nei, så lenge det er egg så prøver vi på. Kan alltids låne opp litt ekstra hos banken så det ordner seg alltid på ett vis. Må vente til polyppen som er i livmoren min er opert bort. Har time til operasjon på Akershus sykehus 3 januar, men håper på tidligere om det kommer avbestilling. Deretter skal jeg igang igjen. Jeg gleder meg faktisk til å komme igang igjen. Denne gangen skal jeg også ha priming, eller implantasjonskutt i livmoren for å øke sjansen til at embryoet skal feste seg. Mente embryoene for jeg setter inn tre stk hver gang pga alder og tidligere erfaringer. Kjære snille Stjernemagnolia:-) Jeg bøyer meg i støvet for deg som har en slik omtanke og omsorg gir andre. Du fortjener å få et lite barn som du også kan gi av deg selv til. 11.stim.forsøk... Det er så utrolig beundringsverdig at du orker, men ønsket ditt om et barn holder deg oppe, vil jeg tro. Det MÅ bli din tur snart. Klem
Lovise83 Skrevet 5. desember 2013 #11 Skrevet 5. desember 2013 Januar er hermed offisielt deres måned for å lykkes! Ser det er noen kjente nick her. Det er som jeg alltid har sagt, noen må prøve flere ganger før de endelig lykkes. Statistikken sier også det samme. 2014 skal bli ett nytt og fruktbart år. Lovise83 ser du skal på Hausken den 8.1. Blir spennende å ha et privat forsøk nå så de kan finne ut og gi deg den mest optimale behandlingen. Klinikken er veldig god og de har det beste utstyret på laben sin, faktisk er det den beste laben vi har i Norge. Du skal se han kommer med sine tryllerier og vips er du gravid igjen. Hei, hei igjen Gullebolle. Litt uventet å se deg her inne igjen men veldig moro dere har bestemt dere for å ta ett forsøk til. Om du ikke prøver er det ikke alltid like lett å få oppfylt ønskedrømmen hjemme heller for å si det sånn. Klinikken gjør sikkert en endring denne gangen så du ikke får så mange eggfollikler og unngår overstimulering denne gangen så alle embryoene må på frys. Blir spennende å høre hva de skal gjøre annerledes denne gangen. Lykke til til både Hubro og Nurse som skal ha innsett av frys/tin embryoene. Denne gangen må det da være deres tur. Kos dere og slapp av i desember og juletiden. 1+spire snart? Lykke til med ditt andre forsøk. Du har hatt ditt test førsøk og denne gangen vet klinikken bedre hvordan kroppen din reagerer på medisineringen og kan optimalisere for at du skal lykkes. Jeg sitter og venter på nytt forsøk. Det blir mitt ellevte stimuleringsforsøk for å si det sånn, men gi opp? Nei, så lenge det er egg så prøver vi på. Kan alltids låne opp litt ekstra hos banken så det ordner seg alltid på ett vis. Må vente til polyppen som er i livmoren min er opert bort. Har time til operasjon på Akershus sykehus 3 januar, men håper på tidligere om det kommer avbestilling. Deretter skal jeg igang igjen. Jeg gleder meg faktisk til å komme igang igjen. Denne gangen skal jeg også ha priming, eller implantasjonskutt i livmoren for å øke sjansen til at embryoet skal feste seg. Mente embryoene for jeg setter inn tre stk hver gang pga alder og tidligere erfaringer. Kjære snille Stjernemagnolia:-)Jeg bøyer meg i støvet for deg som har en slik omtanke og omsorg gir andre. Du fortjener å få et lite barn som du også kan gi av deg selv til. 11.stim.forsøk... Det er så utrolig beundringsverdig at du orker, men ønsket ditt om et barn holder deg oppe, vil jeg tro. Det MÅ bli din tur snart. Klem Må si meg enig her!! For en styrke!!!! Er det noen som fortjener å lykkes, så er det vertfall dere!!! 11 forsøk...! Det står det respektan av altså! Du er supersterk! ;-) Håper virkelig Hausken kan trylle litt for oss ja! :-D gleder meg til å kommw igang igjen! :-) 2014 MÅ BLI ET VELDIG FRUKTBART ÅR! DA SKAL VI ALLE LYKKES!!!!!!
Ringfinger Skrevet 7. desember 2013 #12 Skrevet 7. desember 2013 Gullebolle, hvorfor går du på p piller når du alikevell skal ha forsøk og ikke klarer å bli gravid...? P piller kan gjøre slik at du har vanskeligheter med å bli gravid rett etter du har slutta på de og frem til optisk 2 år...
Vizzy Skrevet 9. desember 2013 #13 Skrevet 9. desember 2013 Jeg skal forhåpentligvis i gang med kort forsøk i slutten av januar. Dette blir mi 7 runde med hormoner. Skulle egentlig i gang med forsøk for en mnd siden, men jeg har slitet med cyste på eggestokken etter forrige forsøk. Ser ut som den er på retur nå.Lei av all motgang nå og håper at det er min tur.
83jenta Skrevet 9. desember 2013 #14 Skrevet 9. desember 2013 Hopper inn her jeg også, selv om det ser ut som dere andre er kommet lengre enn oss. Vi skal til forundersøkelse på Haukeland i januar. Når vi er klar for forsøk er uvist... Ting tar tid, spesielt i det offentlige..
Ringfinger Skrevet 10. desember 2013 #15 Skrevet 10. desember 2013 Vet aaaalt om at ting tar tid! så er det sommer og juleferie... Skjønner ikke hvorfor det offentlige har dette når det ikke er vanlig å stenge en hel klinikk pga ferieavvikling.. Det gjør at det tar sååå mye lengre tid for det må utsettes.. har prøvd et år i januar..!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå