Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Er 14 uker på vei og har siden jeg fant ut at jeg var gravid fått masse kviser i ansiktet. På haken og rundt munnen. Ser ut som en hardt rammet tenåring! Ikke noe gøy. Jeg regner jo med at dette er hormonelt og at det ikke går an å ta noen medisiner mot det men er det noen som har noen gode tips og råd til et fortvilt kvisetryne? :-)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144100967-kviser/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Har også fått problemer med dette. HELDIGVIS er de ikke i ansiktet, men på ryggen. Som også er irriterende, men heldigvis ikke synlig for andre. Vet ikke hva jeg kan gjøre med de, men regner med de blir borte når jeg ikke er gravid mer.



Anonymous poster hash: acd05...876
Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144100967-kviser/#findComment-145902293
Del på andre sider

Spør legen etter resept på dalacin liniment, evt kan du bruke basiron som er reseptfritt på apotek. God rens av hud morgen og kveld, unngå produkter med salisylsyre...

 

Anonymous poster hash: 9fc54...f90

Kan man virkelig bruke basiron når man er gravid? Det er så sterkt at det bleiker klær :P

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144100967-kviser/#findComment-145904950
Del på andre sider

Sikkerheten ved bruk under graviditet er ikke klarlagt da erfaring fra mennesker er utilstrekkelig. Benzoylperoksid til kutan bruk er benyttet klinisk over lang tid uten at det er rapportert om fosterskadelige effekter. Benzoylperoksid gel skal kun brukes av gravide hvis fordelen ansees å oppveie risikoen.

 

Dette er det som står i felleskatalogen, har også fått vite fra legen at man kan bruke basiron under graviditet, men hver og en må jo selvfølgelig vurdere:-)

 

Anonymous poster hash: 9fc54...f90

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144100967-kviser/#findComment-145906523
Del på andre sider

Annonse

Huff... regner litt med at du tuller med solariumet! Men jeg fikk hvertfall dalacin liniment og basiron sist gang... Har ikke troen på basiron (har større effekt på sengetøy enn huden spør du meg!)... men dalacin har hvertfall hjulpet hittil denne gang... kan også anbefale La Roche Posay Effaclar Duo som hun over :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144100967-kviser/#findComment-145909120
Del på andre sider

Takk for tips. Skal til legen om et par dager så får høre da. Jeg tror solarium hjelper men det er vel fy fy når man er gravid?

Solarum kan hjelpe litt akkurat da, men det vil bare gjøre problemet verre over tid. Er ikke noe å satse på. Du kan også få mørke flekker av sol som gravid, og det forsvinner ikke.

 

Anonymous poster hash: a3f03...f0b

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144100967-kviser/#findComment-145913339
Del på andre sider

  • 3 uker senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...