Regina_George Skrevet 12. november 2013 #1 Skrevet 12. november 2013 Vet ikke hva jeg skal gjøre, eller hvor jeg skal få hjelp. Er i uke 30 og de siste dagene har jeg merket smerter i underlivet/skambeinet når jeg går, løfter ting, kler på meg o.l. Disse smertene har vært vonde og ubehagelige, men ikke ulevlige. Er hjemme og leser til eksamen så er ikke aktiv i det hele tatt, eneste jeg har gjort i dag er å gå til og fra butikken, typ 5 min hver vei. Har sittet stille i mange timer etter turen men plutselig fra klar himmel fikk jeg INTENSE smerter i underlivet. Det gjør så grusomt vondt og jeg klarer ikke å bevege meg. Det går bra om jeg ligger helt stille, men jeg klarer ikke å reise meg opp:( Kjæresten min er bortreist til i morgen og jeg har eksamen på torsdag. Hva er dette for noe? Burde jeg ringe legevakten?
Plutselig_gravid Skrevet 12. november 2013 #2 Skrevet 12. november 2013 huff, føler med deg. Høres ut som bekkenløsning i symfysen. Var veldig invalidiserende hos meg. Var pleietrengende de siste 3-4 mnd. Grusomt er det!
Anonym bruker Skrevet 12. november 2013 #3 Skrevet 12. november 2013 Jepp, er nok bekkenløsninga som har slått til, ja. Lurer på om "slarket" kan gjøre at nerver kommer i klem eller noe sånt? Når det skjærer seg sånn skikkelig er det ikke annet å gjøre enn å prøve å finne en stilling som ikke gjør vondt, og vente til det gir seg litt igjen, har jeg erfart. Sympati! Anonymous poster hash: de8f4...217
Regina_George Skrevet 12. november 2013 Forfatter #4 Skrevet 12. november 2013 Hvertfall godt å høre at det ikke er fødsel på gang da... Men utenom det så er ikke det dere sier gode nyheter... Bekkenløsning allerede nå, har jo 10 uker igjen av svangerskapet og virkelig ikke tid til å sykmelde meg:( Hadde vært mye bedre om jeg jobbet da kunne jeg i det minste sykmeldt meg med god samvittighet, men som student går det bare utover meg selv. Tusen takk for svar da:)
HH80 Skrevet 13. november 2013 #5 Skrevet 13. november 2013 Jeg opplevde noe sånn i natt. Var så trøtt når jeg våknet at jeg ikke helt klarte å lokalisere smerten men sen satt over symfysen tror jeg. Stinkende verkende....fikk lagt meg over på siden og da lettet det fort over. Magen ble også litt hardere tror jeg.... Var hvertfall skikkelig vondt men har ikke kjent noe siden
Gjest Bjørketreet Skrevet 13. november 2013 #6 Skrevet 13. november 2013 Er nok bekkenløsning ja Jeg får samme stikkende smerte i underlivet, mest når jeg går. Men det trenger ikke bety at du vil ha det skikkelig fælt de neste ukene, for min del er det slik at det kommer og går!
Rosablader Skrevet 14. november 2013 #7 Skrevet 14. november 2013 Helt likt her. Er så ubeskrivelig vondt, og går som en ku. Har begynt å gå til kiropraktor og det hjelper faktisk littegrann. Så det kan anbefales
Regina_George Skrevet 14. november 2013 Forfatter #8 Skrevet 14. november 2013 Smertene er ikke borte og blir bare verre av bevegelse. Er nok bekkenløsning ja, og skal komme meg til legen asap!
Tilith Skrevet 15. november 2013 #9 Skrevet 15. november 2013 Er nok bekkenløsning ja :/ jeg har hatt det siden uke 20..du kan nok belage deg på at det ikke går over før etter fødsel desverre:/ men få henvisning til fysio, det hjelper nok litt hvertfall... Og unngå alt som utløser det og gjør det verre. Jeg kan ikke gå tur, vaske, løfte, rydde eller gjøre noe som er anstrengende... Da klarer jeg ikke gå på flere dager etterpå. Nå er jeg i uke 37 og tror ikke det kan bli verre enn det er nå må sitte og sove, kommer meg nesten ikke opp av sofaen eller ut av bilen uten hjelp. En tur på butikken tar evigheter da jeg må gå suuuuper sakte ser kjempedumt ut, men får jo ikke gjort så mye med det God bedring. Hold det i sjakk og slapp godt av
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå