Gå til innhold

ca 7-8 uker på vei, funnet hjerte på UL, nå friskt blod


Anbefalte innlegg

Skrevet

Var nettopp på do. Da kom det friskt blod på papiret. Har ingen smerter.

har åpen retur til shuset pga hyperemesis. Er det noe vits i å reise inn i morgen? Skal jeg vente å se an? Flere som har opplevd dette og at det har gått bra?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Xer fingrene for deg!!! Ingen erfaring dessverre... Håper noen andre kan svare..

Skrevet

Er det noe vits å reise inn på sykehuset i morgen?

Har hatt 8 SA før. Ingen har starta sånn.

Har ikke kommet noe mer, kom bare på papiret. Hmmm...

Skrevet

krysser fingrene for deg jeg også. kan være hva som helst.. trenger ikke bety noe alvorlig for babyen!

Skrevet

hvis du i tillegg er ekstremt kvalm, så er jo det ofte ett veldig godt tegn.

Skrevet

Jeg opplevde dette i uke 15 med andremann. Fikk menssmerter, og brun utflod som endte i friskt blod i en dag. Dagen etter så vi et levende foster på UL. Foranliggende morkake var kanskje årsaken. Jeg vet ikke, og fikk heller ikke et konkret svar på det. 

 

Lykke til! Det trenger ikke være noe "farlig" i det hele tatt:) 

Skrevet

Hei du :-)jeg hadde dette i uke 8 med førstemann. Og det gikk veldig bra :-) Men det er nå alltid betryggende og ta seg en tur til legen!

 

Lykke til

Skrevet

Har hyperemesis så ja, er ekstremt kvalm.

 

Hadde morkake foran med nr1, men blødde aldri.

 

Legen går jeg ikke til, de bare ber meg ta kontakt med sykehuset pga jeg allerede har vært innlagt to ganger.

 

Ringer føden i morgen og forhører meg...

 

takk :) betryggende svar! :)

Skrevet

Du kan jo alltids ringe sykehuset, men de kan jo ikke gjøre noe. Fødeavd/gynavd. kan ikke ta inn alle damer som blør i svangerskapet. Om du har mulighet bør du kanskje betale for en privat ultralyd.

Med nummer to fikk jeg en stor blødning, helt rødt i doskålen (!), men det gikk helt fint. Ringte føden og var ikke stort de fikk gjort, ble bedt om å se det an.

 

Anonymous poster hash: 81d6d...c30

Skrevet

De har veldig lav terskel på å ta meg inn pga hyperemesis og tidligere SAer. Hvis jeg vil så får jeg nok UL igjen.

Skrevet

masse lukke til! gå i morgon, blødning skal alltid sjekkast. men godt tegn med kvalmen. håpar på det beste for deg!

Skrevet

hei. i helgen har det vært et helvete uten like her. måtte på sykehuset lørdag etter styrtblødning hjemme. fylte kanskje et halvt bind med friskt blod..så begynte jeg å blø brunt..som inntørket blod blanda med slim. både jeg og samboer var livredde. bare grein, for jeg var sikker på at det hadde gått galt. fikk ul på sykehuset på søndag...da sier plutselig legen..jeg ser foster med hjerteaktivitet. holdt på å få sjokk begge to vi..for vi trodde seriøst dette ikke kom til å gå bra. så fikk ny oppfølgingsultralyd om en uke. så ikke bekymre deg: ) LEGEN SA DET VAR HELT NORMALT..mange  blør i svangerskapet og det behøver ikke være farlig. så lykke til : ))



Anonymous poster hash: 81339...d7b
Skrevet

Ringte shuset, fikk ul. Alt helt fint :)

Har ikke blødd noe mer :)

Skrevet

Kan jo være du blødde fordi du tidligere har hatt UL?  Det er jo ganskje skjørt oppi der :)

Skrevet

Er jo 1 uke siden forrige UL. Skal vel ikke blø så lenge etterpå? Men kan jo være. Hadde mange tidlig UL med nr 1 også, blødde aldri...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...