Gå til innhold

Gravid etter gastric bypass


Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen gravide her som har hatt gbp? Vi skal jo ta mye mer folsyre enn andre gravide, men skal vi også ta det lengre enn første trimester? Husker ikke helt hvordan dette var.

 

Er det andre ting dere vet som er spesielt med graviditet etter gbp? Fikk en ekstra ul sist, for vekstestimering ca uke 28.

 

Anonymous poster hash: 9fa75...c46

Skrevet

Jeg fikk ofter oppfølging av jordmor var en gang i mnd og Ul hver 6 uke. Nå ble jeg gravid kun et år etter operasjonen.

 

 

jeg husker ikke hvordan det var med  vitaminer.

 

Lykke til !

Skrevet

Be om å få sjekket kobber-nivået ditt!

 

En del med gastric bypass får kobbermangel, noe som ikke er heldig med tanke på den lille eller deg.

Ikke mange leger sjekker det. Så bare et tips :)



Anonymous poster hash: 6405b...e6f
Skrevet

Kobber ja, det tror jeg ikke legen pleier å sjekke for. Men han er flink å ta alle andre blodprøver ofte. Hva skjer om man mangler kobber?

 

Hvordan har det gått med dere og amming? Forrige ammet jeg kun noen uker før vi gikk over til flaske, for babyen fikk ikke nok næring av melka mi. La ikke på seg og var aldri fornøyd.

 

HI

 

Anonymous poster hash: 9fa75...c46

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...