Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Gjest vinterbrud
Skrevet

Dette er utrolig viktig.Selv har jeg vært på mammografi,ultralyd og celleprøve av cyster i brystene mine.Hos meg er det nok ikke noe farlig,men jeg venter ennå på svar.

Skrevet

Vekdig viktig! Håper alle sjekker seg. Nå har jeg vært full av melkekjertler siden 2010, og blir det vel til en gang i 2016, så jeg tenker av og til på brystkreft. Det er jo komplett umulig for gravide og ammende å kjenne nøye nok til at noe er helt sikkert. Sjekker over jevnlig uansett., selv om det er vanskelig. Heldigvis har vi ikke økt risiko i familien.

Skrevet

Jeg vet om flere som har fått påvist brystkreft i ung alder i forbindelse med amming. Og de ble ikke skatt alvorlig med en gang, for "de ammet jo"... Så hvis klumpen(melkekjertelen) ikke går bort, gå til legen! Og ikke la deg avspise med at det ikke er noe alvorlig, selvom det jo er mest sannsynlig er riktig. Heldigvis er det ikke så vanlig blant unge, men det er ofte alvorlig hvis man er ung. Flott å bli påminnet dette!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...