Anonym bruker Skrevet 30. september 2013 #1 Skrevet 30. september 2013 Hva er forskjellen på SFO og aktivitetskole? Så i ett annet innlegg her at noen hadde barn i aktivitetskole. Det har jeg hørt aldri hørt om. Har de mer aktiviteter som barna kan være med på i aktivitetskolen? Er det samme pris å gå på det som å gå på SFO? Anonymous poster hash: 688ff...a35
Anonym bruker Skrevet 30. september 2013 #2 Skrevet 30. september 2013 Oslo kommune kaller sfo for aktivitetsskole, men det er akkurat samme greia. Det er der barna er fra skolen slutter til foreldrene er ferdig på jobb. Anonymous poster hash: 6bed6...cc6
Gjest Hercule Poirot Skrevet 30. september 2013 #3 Skrevet 30. september 2013 Mine barn går i Aktivitetsskole, og det er mye mer enn oppbevaring som på SFO. Her er det grupper med mer eller mindre faste aktiviteter, organiserte aktiviteter som barna kan melde seg på og masse godt pedagogisk innhold. Selvfølgelig er det masse rom for frilek også, men jeg oppfatter AKS på "vår" skole som mye mye mer enn oppbevaring.
Gjest @---;- Skrevet 30. september 2013 #4 Skrevet 30. september 2013 Mine barn går i Aktivitetsskole, og det er mye mer enn oppbevaring som på SFO. Her er det grupper med mer eller mindre faste aktiviteter, organiserte aktiviteter som barna kan melde seg på og masse godt pedagogisk innhold. Selvfølgelig er det masse rom for frilek også, men jeg oppfatter AKS på "vår" skole som mye mye mer enn oppbevaring. Dette tror jeg er varierende fra kommune til kommune og fra skole til skole. SFO her så har de fast turdag på onsdager. De har i tillegg kor, dans, drama og friidrett. Utenom dette kjører de bakedager, kunst og håndtverk perioder og organisert leking. I feriene tar de lenger turer. Da kan de stikke på teknisk museum, svømmehallen, biblioteket. De har ski/ake dag og bygger fuglehus. Men, det meste av dette er frivillig. Ønsker barna å spille fotball, huske, hoppe strikk eller bare lese en bok, så er det helt ok. De har tross alt allerede hatt en lang dag på skolen. Men, slik ble det etter ny styrer. Tidligere var det nesten ikke noe tilbud utenom fri lek. Så jeg tror nok variasjonen er like stor som antall skoler.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå