Gå til innhold

Den fabelaktige spiralen ...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg skal få hormonspiral neste uke :)

Jordmor og flere venninner skryter hemningsløst av den FABELAKTIGE spiralen - dette skal være bra saker!

De snakker om trygg prevensjon, tilnærmet ingen bivirkninger og en symbolsk mens, MEN jeg kjenner faktisk at jeg gruer meg litt :o

Noen som har lyst til å dele sine erfaringer med meg?

P.S: Vær litt greie, da ... spar de verste skrekkhistoriene og ikke skrem vannet av en stakkars spiralnovise ;)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Håpar du får mange svar, har bestemt meg for hormonspiral sjølv. Guds gave til kvinnen ifølge gynekologen eg går til, han reklamerar hemningslaust for fordelane ift menssmerter og hormonelle problem.

Skrevet

Jeg også, men foreløpig ser det dårlig ut :(

Smatt fra Anonymforum til Skravlesiden da det har vært så mye rart der i det siste ... gale spammere osv. :P

Skrevet

Her inne får ein ikkje svar frå dei eingong :( Ingen ting i vegen for at psykoane faktisk har spiral (bortsett frå at det eliminerer PMS som forklaring) ;)

Skrevet

Fantastisk :)

Jeg bakte forresten plommekaken din denne uken - nydelig! Tusen takk for at du delte oppskriften.

Skrevet

Jeg har hormonspiral og er veldig fornøyd. Har aldri mensen! Kun noen småblødninger innimellom ca første halvår. Plagsomt, men det var aldri mer enn at det holdt med truseinnlegg (og jeg rakk egentlig aldri å ta på meg truseinnlegg, for blødningen var over nesten før den hadde begynt). Jeg kjenner en slags syklus likevel, for jeg er øm i puppene med jevne mellomrom, men det er det eneste jeg merker.

 

Og jeg har heller ikke blitt gravid;) Anbefales!

Skrevet

Hormonspiral er det eneste som fungerer på meg. Jeg tåler ikke p-piller. Blir bare trist og deprimert av det, mens hormonspiral merker jeg ikke noe av. MEN! Og det er et ganske stort men! Jeg blødde konstant i 6 mnd etter innsett, og etter det jeg leser så er det slettes ikke uvanlig. Ikke noen "symbolsk" blødning her altså :-S Ikke stor blødning, men akkurat så mye at det er irriterende og ikke akkurat oppkvikkende for sexlivet :-P Kommer alikevel til å sette inn samme nå når nr 3 er ute om ikke mange dagene (fohåpentligvis).

  • 2 uker senere...
Skrevet

Jeg har akkurat satt den inn så kan vel ikke si så mye om ev bivirkninger eller lignende.. Men å sette den inn gikk veldig fint! Var hos gynekolog ig var inne hos han i maks 15 min.

 

Det var inkl samtale om familien, info om spiralen, ultralyd av livmor og egg, innsetting av spiral og sjekk ned ultralyd etterpå. Fort gjort med andre ord. Ta en paracet etterpå for man får litt menssmerter ned en gang. Tablettene tok det. ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...