☆☆☆ Skrevet 2. september 2013 #51 Skrevet 2. september 2013 Inbillar meg at lisja er smart nok til å la ovnen vere i fred, men eg er på langt nær så sikker at eg gamblar på det. Ho gjer stadig ting som ikkje er særlig smart. .
Hønseføtter og gulerøtter Skrevet 2. september 2013 #52 Skrevet 2. september 2013 Har en vedgrind fra Babydan. Festet i veggen slik at det ikke går ann å komme seg inn til ovnen. Er ei dør i den. Selv om barna våre (3stk) vet at de ikke skal røre ovnen og holder seg unna, har vi erfart at det er fort gjort å ta seg for i kampens hete. Heldigvis var det sommer og ovnen var ikke igang, men i vilter lek snublet den ene poden og tok når han da skulle ta seg for var det med begge hender midt på ovnen. Man kan selvfølgelig ikke sikre hver eneste lille ting i huset, men vedovnen gir så alvorlige skader at jeg ikke hadde tilgitt meg selv om noen av ungene hadde brent seg på den. Jeg synes også det er behaglig å kunne ta turen på toalettet uten å måtte ha med meg alle sammen på badet. For jeg synes det er uforsvarlig å gå fra ungene i stua med ovnen på om vi ikke hadde hatt sikring.
Anonym bruker Skrevet 2. september 2013 #53 Skrevet 2. september 2013 Vedovnen er det eneste i huset vårt vi har sikret. Uhell kan skje og da vil ikke jeg være den som er skyld i at ungen min kanskje får 3.grads forbrenning. Ungene vet selvsagt at de ikke skal borti ovnen, men det er ikke dermed sagt at de ikke kan falle mot den. Anonymous poster hash: c4fb1...565
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå