Gå til innhold

Regler for pappaperm


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har fedrene fått selvstendig opptjeningsrett nå? At de får de 14 ukene uavhengig om mor har vært i jobb eller ikke?

 

Og hvor lenge må en pappa ha vært i jobb for å kunne ta ut de 14 ukene?

Blir veldig glad for litt oppdatering her :)



Anonymous poster hash: 990d2...d82
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Se på nav.no Men nei, far er enda avhengig av at mor har jobbet i forkant av permisjon. har ikke mor optjent rett til foreldrepenger får hun engangsstønad og da får ikke far permisjon.



Anonymous poster hash: 8aba9...3d6
Skrevet

Se på nav.no Men nei, far er enda avhengig av at mor har jobbet i forkant av permisjon. har ikke mor optjent rett til foreldrepenger får hun engangsstønad og da får ikke far permisjon. Anonymous poster hash: 8aba9...3d6

Har ikke mor opptjener seg rett, så kan hun få engangsstønad, og så begynne å studere eller jobbe etter 6 uker, og da kan far hvis han har jobbet i 6 av de 10 siste mnd ta foreldrepengeperioden. ( dette er ikke fedrekvoten).

 

Anonymous poster hash: b2eaf...2c6

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...