Februarmamma 2011 og 14? Skrevet 11. oktober 2013 #151 Skrevet 11. oktober 2013 Jeg var til UL igår og får forhåpentligvis innsett av en eller et par eskimoer på mandag. KOm tilbake fra vinterferie igår og til et sykt arbeidspress ila den neste uken så det passer jo ikke så bra for rugetida... :-(
malise Skrevet 11. oktober 2013 #152 Skrevet 11. oktober 2013 Har vært på ultralyd idag og det er godt å kjenne at det går framover. Jeg nevnte at bivirkningene av nesesprayen hadde gjort meg sengeliggende den siste måneden, og legen noterere at neste gang (hvis det blir noe neste gang..) skal jeg ha kort regime! Han sa at det var bra antall med eggposer, men at de var for små. Skal fortsette med 225 IE t.o.m søndag, også blir det ny kontroll på mandag. Hvordan har det gått med deg idag, TrudeSagen?
Løvetann81 Skrevet 11. oktober 2013 #153 Skrevet 11. oktober 2013 Gratulerer til alle dere med positive tester,håper dere har satt trenden for oss andre denne måneden også:-) Her starter jeg på sprøyter i morgen,med første kontroll på Onsdag. Lykke til alle sammen!
TrudeSagen Skrevet 11. oktober 2013 #154 Skrevet 11. oktober 2013 Så bra det går framover, malise :-) Skal se at det blir fart på sakene over helga for din del! Og at det blir eneste forsök ;-) Jeg hadde iallefall 16 (muligens flere og!) store nok eggposer, og skal sette Ovitrelle for endelig modning i morgen. Uttak på mandag, forhåpentlig innsett onsdag hvis det klaffer. Sykemeldt til og med da, noe som skaper en del kvalm på jobben min, men det får bare väre. Krysser fingra for deg malise, og alle dere andre og! Ser fram til oppdateringer :-)
lillespire2 Skrevet 11. oktober 2013 #155 Skrevet 11. oktober 2013 Oi TrudeSagen, her går det fremover! Kult! Og det blir ikke noen neste gang hvis du ikke skal ha tre barn, mailise ;-) Etter at legen økte Puregon-dosen til 137 IE på onsdag ble det fest i eggstokkene! Kroppen har alle tegn til eggløsning, magen er "stinn", hodepine er endelig bortevekk og treningsenergi tilbake. Skal på ny UL i morgen. Spennende!! Kan derimot ikke si at jeg gleder meg til overgangsalder ;-) PS. februarmamma-2011-og-14; dette med "stress" er overvurdert. Men det er klart at vi ønsker en best mulig opplevelse og at vi i ettertid kan si: "jeg gjorde alt riktig". Og særlig om det ikke ender i graviditet. Klem til alle tapre damer Sov godt!!
mars :-) Skrevet 12. oktober 2013 #156 Skrevet 12. oktober 2013 det var dumt mars håper blodprøven viser noe annet krysser fingrene for det den gjorde ikke det så da var det over på Riksen for vår del.......
*Cilie - prøver igjen* Skrevet 13. oktober 2013 #157 Skrevet 13. oktober 2013 huff, det var trist å høre mars
lillespire2 Skrevet 13. oktober 2013 #158 Skrevet 13. oktober 2013 Da var det klart for eggløsningssprøyte i dag. Og uttak tirsdag!! Herregud, så spent! Og nervøs!! "Alle" skal invitere oss på middag, fest, bursdag.. Hele helgen!! Stress å være "populær"... Føler vi juger i øst og vest. Og i tillegg må jeg juge på jobb tirsdag. Har heldigvis ferie onsdag til fredag. PS. Sniktittet på terminkalkulator. Det hadde passet veldig bra med en bebis (eller to) 11. juli Det er lov til å være optimist Andre som klekker gullegg til uka? Noen gode råd til en førstegangsklekker i siste liten??
sunfly Skrevet 13. oktober 2013 #159 Skrevet 13. oktober 2013 Lykke til på tirsdag, optimist78. Håper dere alle følger etter i våre spor.
BabyGant Skrevet 14. oktober 2013 #160 Skrevet 14. oktober 2013 Jeg satt eggløsningssprøyte igår, så det blir uttak imorgen. Spennende. Lykke til alle oktoberjenter. Og gratulerer til deg Sunfly, jeg er i samme situasjon som deg...prøver på nr 4....føler meg nesten litt gal ; )
Plexy Skrevet 14. oktober 2013 #161 Skrevet 14. oktober 2013 Negativ test her :'( Forhåpentligvis ny runde før nyåret.
sunfly Skrevet 14. oktober 2013 #162 Skrevet 14. oktober 2013 Jeg satt eggløsningssprøyte igår, så det blir uttak imorgen. Spennende. Lykke til alle oktoberjenter. Og gratulerer til deg Sunfly, jeg er i samme situasjon som deg...prøver på nr 4....føler meg nesten litt gal ; ) Da sier jeg i så fall: Velkommen til galehuset Er så spent på ultralyd neste onsdag....Er det en eller to som lurer i magen? Hvor ligger du i løypa?
sunfly Skrevet 14. oktober 2013 #163 Skrevet 14. oktober 2013 Negativ test her :'( Forhåpentligvis ny runde før nyåret. Så dritt altså, Plexy. Nå som vi hadde planlagt en skikkelig POSITIV oktobermåned. Håper du får nytt forsøk kjapt og rekker å få verdens beste julegave.
ønsker*et*mirakel Skrevet 14. oktober 2013 Forfatter #164 Skrevet 14. oktober 2013 Så trist med dere med negative tester Håper dere kommer fort igang igjen og at det klaffer neste gang! Masse lykke til videre!
Februarmamma 2011 og 14? Skrevet 14. oktober 2013 #165 Skrevet 14. oktober 2013 Spent nå. Fikk beskjed om 2 overlevende (tinte) embryoer som blir satt inn kl 13.15.
sunfly Skrevet 14. oktober 2013 #166 Skrevet 14. oktober 2013 Spent nå. Fikk beskjed om 2 overlevende (tinte) embryoer som blir satt inn kl 13.15. Åååå så spennende. Masse, masse lykke til. -_-
Februarmamma 2011 og 14? Skrevet 14. oktober 2013 #167 Skrevet 14. oktober 2013 Spent nå. Fikk beskjed om 2 overlevende (tinte) embryoer som blir satt inn kl 13.15. Åååå så spennende. Masse, masse lykke til. -_- Takk. Kjente jeg vaklet litt når legen spurte om jeg virkelig ville sette inn 2 jeg som har en fra før ;-) .Testdag blir 28. okt. og nå skal jeg prøve å tenke på helt andre ting.
sunfly Skrevet 14. oktober 2013 #168 Skrevet 14. oktober 2013 Spent nå. Fikk beskjed om 2 overlevende (tinte) embryoer som blir satt inn kl 13.15. Åååå så spennende. Masse, masse lykke til. -_- Takk. Kjente jeg vaklet litt når legen spurte om jeg virkelig ville sette inn 2 jeg som har en fra før ;-) .Testdag blir 28. okt. og nå skal jeg prøve å tenke på helt andre ting. Haha.....jeg kan trøste deg med at vi satt inn to også...... OG VI HAR TRE FRA FØR Hadde hcg på 5500 på rd 19 så sannsynligheten for at det er to inne i magen regner jeg som høy
dollypopp *tvillinggravid* Skrevet 14. oktober 2013 #169 Skrevet 14. oktober 2013 Spent nå. Fikk beskjed om 2 overlevende (tinte) embryoer som blir satt inn kl 13.15. Åååå så spennende. Masse, masse lykke til. -_- Takk. Kjente jeg vaklet litt når legen spurte om jeg virkelig ville sette inn 2 jeg som har en fra før ;-) .Testdag blir 28. okt. og nå skal jeg prøve å tenke på helt andre ting. Haha.....jeg kan trøste deg med at vi satt inn to også...... OG VI HAR TRE FRA FØR Hadde hcg på 5500 på rd 19 så sannsynligheten for at det er to inne i magen regner jeg som høy Vi fikk også spørsmål om vi var sikre på å sette inn begge. De var vist helt perfekte. Vi har 2 fra før, men tar gledelig imot tvillinger:-)))!! 2 dager igjen til bl.pr.......*vente,vente,vente...* Lykke til med test den 28.!!
malise Skrevet 14. oktober 2013 #170 Skrevet 14. oktober 2013 Da var EL sprøyta satt. Jeg er så lettet over at eggene var modnet siden forrige UL på fredag. Egguttak blir på onsdag og den fryktelig spennende telefonsamtalen skal tas på torsdag. Innsett på fredag, og nervepirrende dager framover. Hilsen oppblåste meg med de ømmeste brystene. Det skal bli godt med medisinfri dag i morgen kjenner jeg. Puh!
BabyGant Skrevet 15. oktober 2013 #171 Skrevet 15. oktober 2013 Da har jeg tatt ut ni egg idag...blir spennende når de ringer imorgen.
2jenterfrabergen Skrevet 15. oktober 2013 #172 Skrevet 15. oktober 2013 Begynner å bli litt frustrert her! Vi var til første samtale i midten av september på Hausken,og ble forespeilet oppstart 2-3 uker senere. De sa regelrett at nå var det opp til oss når vi ville begynne. 3 uker gikk uten at vi hørte noe,så da ringte jeg de før de tok høstferie,og da var ikke ting klart,og ble bedt om å ta kontakt igjen etter høstferien. Ringte de på mandag,men da kunne de ikke svare på noe,og ringte de igjen i dag. Fikk nå beskjed om at vi må inn til en grundigere undersøkelse og for å snakke om donor. Jeg skjønner ingenting av dette her. Undersøkelsen ble jo tatt ved førdte samtalen,og det samme gjelder kriterier for donor. Virker som de ikke aner hvem vi er....Noen andre som har opplevd denne behandlingen? Jeg tenkte jo at siden det er privat,så var de mer serviceinnstilte og på tilbudssiden. Til nå virker det utrolig useriøst. Nå må vi inn igjen til de om en uke. Prosrssen begynner å dra ut her
lillespire2 Skrevet 15. oktober 2013 #173 Skrevet 15. oktober 2013 Da har jeg tatt ut åtte egg i dag. Og opplevelsen var mye bedre enn fryktet...!! Spennende fremover...!!
BabyGant Skrevet 15. oktober 2013 #174 Skrevet 15. oktober 2013 Da har jeg tatt ut åtte egg i dag. Og opplevelsen var mye bedre enn fryktet...!! Spennende fremover...!! Jeg skrev ovenfor her at jeg tok ut 9 egg idag. Ønsker deg lykke til, håper det klaffer for oss begge ; )
dollypopp *tvillinggravid* Skrevet 16. oktober 2013 #175 Skrevet 16. oktober 2013 Jeg er vist gravid.....:-)Testet pos i går på rd 8 og sterkere i dag.Lurer litt på om det kan være 2, i og med at testen er så tydelig så tidlig...Satt jo inn 2...Skal ta bp på fredag, håper å bli litt klokere etter den.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå