Gå til innhold

Dere som velger navn etter fødselen...


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Det sprer seg ganske fort. Hvordan informerer man om navnevalget før fødselen? Man hiver seg vel ikke akkurat over tlf så fort valget er gjort da heller. De fleste spør jo når man snakker med de etter fødselen og da er det jo bare å svare.

Den eldste fikk navn ca 3 minutter gammel så da vi litt senere ringte besteforeldrene fortalte vi navnet samtidig. Nære venner fikk en sms med jubelmelding hvor navnet også stod.

Lillebror var flere uker før vi enedes om et navn. Da ringte vi vore respektive foreldrer senere på dagen og fortalte det - de hadde jo mast på oss i flere uker om det. ;)

Venner og fjernere familie fikk høre det når vi traff dem eller snakket med dem. Det første folk spør om er jo uansett ofte om barnet har fått navn enda.

Vi sendte mld til de nærmeste vi, bilde av lillegutten og beskjed om at nå var NN født. Nåpr første ble født, så visste alle navnet før fødsel. Denne gangen så har vi jentenavn klart, men om det er gutt, så får han nok ikke navn før etter at han er født. Vi har noen å velge i. hihi..

 

Men vi tror vi skal droppe å vite kjønn denne gangen, så det blir nok bildemelding nå også..

  • 2 uker senere...

Vi sendte bilde av lillemor rett etter fødsel på mms til nær familie med: Nå har endelig lille Vida kommet til verden.

Jeg syntes det var enklere slik mtp at vi hadde 3 navn vi satt og vurderte men ikke klarte å bestemme oss før vi så jenta. Så i stedenfor at alle skulle ha en mening om det ene eller det andre så fikk de ho introdusert som Vida.



Anonymous poster hash: d7b0a...95b

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...