Gå til innhold

Noen som har droppet potte-trening?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Og satt ungen rett på toalettet i stedet ? Hvordan gikk det?

 

Anonymous poster hash: 71bbf...968

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vi brukte potte bare i starten, så begynte vi med doring isteden. Kommer til å begynne rett på doring med nummer to. Potte er faktisk ganske ekkelt.

 

Anonymous poster hash: bcc96...a94

Skrevet

Jepp. Jeg brekker meg av å tømme potte. Så vi har bare fjernet bleia og sagt at heretter må du gå på do. Ferdig med det. 2,5 år.

 

Anonymous poster hash: 93a32...40a

Skrevet

Ja mente med doring ;) når starter dere ?

 

Anonymous poster hash: 71bbf...968

Skrevet

Ingen av mine har brukt potte. Slutta med bleie da de var henholdsvis 2,5 og 3 år.

 

Anonymous poster hash: 76321...5a6

Skrevet

Aldri brukt potte på noen.synes d er ekkelt.kjøpt doring og satt de oppå.gjort d med mine og med flere i bhg.

Gjest meg&mini
Skrevet

Har aldri brukt potte. Det gikk veldig bra. Hun synes det var kjempestas å gå på samme do som voksne:)

I starten brukte vi et sånn dosete for barn (eller hva det enn heter), men vi droppet det ikke så lenge etterpå.

Skrevet

Ja, jeg gjorde det....hadde potte, men har aldri brukt ... istedet kjøpt jeg doring...Mye bedre, slipper å vaske 



Anonymous poster hash: 8507a...cb6
Skrevet

Droppet potte, og vesla nektet å sitte på doring. Måtte hjelpe henne så hun ikke datt nedi do i starten :)

 

Anonymous poster hash: ce171...5e0

Skrevet

Aldri brukt potte - Yuk...

 

Rett på do - gikk kjempefint :P



Anonymous poster hash: 85bb1...845
Skrevet

Brukte doring på min første men hun følte seg mindre trygg da en å bare sitte så jeg bare kastet doringen etter en ukes tid. Med andre brukte jeg kun do fra starten av.

 

Potte var aldri aktuelt her, jeg har jobbet med barn i mange år og noen barn må først avvennes bleie og så gjennom en prosess å avvennes potte og tilvennes do etterpå da de syntes do er så skummelt i forhold til lille potta.

 

 



Anonymous poster hash: 1e353...7c3
Skrevet

Vi har faktisk verken brukt potte eller doring. Barna har satt seg rett på do og synes det var greit :)

Skrevet

Vi brukte aldri potte, men doring. Ungene satt så ustøtt på doen uten.

Hvis vi ikke hadde doring foretrakk de å sitte bak frem på doen.

 

Vi savnet aldri potta og hadde en veldig grei overgang fra bleie til do.



Anonymous poster hash: eaebc...642
Skrevet

Har alltid hatt potta stående på badet, men de har bare satt seg på den og latt som om de gjør noe på den ;) Da de skulle starte "ordentlig" har vi kun brukt doring...

 

Anonymous poster hash: 7ab12...86f

Skrevet

Jeg trodde pottetrening kun var et begrep jeg, ikke bokstavelig nødvenigvis.. Så pottetrening er det damme som bleieavvenning/dotrening for min del ;)

Skrevet

Som flere andre har skrevet, har vi aldri brukt potte. Kunne i utgangspunktet ikke tenke meg sølet og styret med vasking av potta, så begge jentene våre ble satt på egen doring på do. Null problem!

 

Det var derimot litt irriterende at svigers av en eller annen grunn skaffet seg potte lenge etter at vi hadde begynt med dotrening med førstemann (men før hun hadde sluttet helt med bleie), selv om de hadde barnedoring. Tror de syns det var litt søtt, eller noe. Jenta syns det var veldig eksotisk, og ville dermed mye heller bruke den... Ja, ja, vi holdt oss nå uansett til doring hjemme, mens svigermor fikk kose seg med pottestyret når vi var på besøk der;-)



Anonymous poster hash: 9f565...a75
Skrevet

Vi er mange i familien, så her har det vært praktisk med potte ( ekstra do som alltid er ledig). Mine barn har brukt potte fra de kunne sitte ( ca 9-10mnd), og da har do vært for skummelt. I tillegg har barna brukt potten mens mamma brukte do. Syns ikke det var noe problem med å tømme potte. Skifte bæsjbleie på store barn hat jeg hatt problemer med.

 

Anonymous poster hash: 2f074...af8

Gjest sussie77
Skrevet

Ja med eldstemann. Han gikk rett over på do når han var 2 1/2. Gikk helt fint, Han har aldri brukt doring heller siden han ikke ville. Men yngste har brukt potte, da hun var 1 år. Syntes det er greit med 1 åringer. Fra 2 år er det bedre å bruke do. Hun bruker nå do med doring.

Skrevet

Vi prøvde potte men hun ville ikke bruke den. Hun ville gå på samme do som meg så da ble det sånn.

Skrevet

Hun eldste brukte doring fra hun sluttet 2,5 år. Den brukte hun ganske lenge. Han neste ville ikke ha doring en gang (3 år), for det hadde ikke fetteren, og det har stort sett gått veldig fint å ikke falle av



Anonymous poster hash: 695bb...9c1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...