Gå til innhold

Stripping! hva er det egentlig\?ekstra vondt å bli satt igang?


Anbefalte innlegg

Overlege på føden snakket om mulig stripping neste uke, jeg blir mest sanns innlagt grunnet mange plager og ekstrem søvnmangel, så skulle de mest sanns prøve å strippe o.l...

 

Hva gjør de da?! :/ er det noe som trigger at noe skal starte?! :/ hmmm

 

Vil ikke bli satt i gang, men skal ikke gå over tiden iflg de, så da er det max 2,5 uke igjen :P

 

Er det ekstra vondt å bli igangsatt?!

 

mange spørsmål :P

 

sist gikk alt sin naturlige gang :)

Fortsetter under...

Jeg har blitt strippet. Vil ikke si det er vondt, men litt ubehagelig er det. Men hvis det virker på at ting settes i gang, er det jo SÅ verdt det! Til meg hjalp det, og riene startet natta etter. Jeg var da 10 dager på overtid. Lykke til!

Jeg synes det var utrolig vondt og blødde en del etterpå. Men jeg var ikke moden.

Jeg fikk senere satt inn ballong kateter og det var ikke vondt. Bare ubehagelig.

 

Stripping kan sette i gang fødselen. Jeg tror det er veldig inviduelt hvor vondt eller ubehagelig deg er. Så ikke ta sorgene på forskudd.

Jeg ville hatt med meg bind om jeg var deg. I tilfelle det kommer en del blod

Jeg var på sykehuset i går, lurer på om jeg ble strippet... Legen stappet i alle fall hele hånden inn og "rotet rundt" for å kjenne etter modning... Hatt menssmerter (vonde) siden det, men har ikke blødd noe..

Annonse

Jeg ble strippet 3 ganger sist gang uten effekt, til tross for at jeg var veldig moden, synes ikke det var spesielt vondt, litt ubehagelig akuratt mens jordmor holder på, men er jo ikke snakk om mange sekundene;) De prrøver å tøye i åpningen, for å utløse ett eller annet hormon som gjør at kroppen tror fødselen har startet. Men er jo abslutt verdt et forsøk :)

Jeg ble strippet under fødsel sist, jeg hadde rier, men det stoppet opp og gikk tregt. Hadde jo åpning (2-3 cm), og hun tøyde denne. Gjorde vondt, men bare akkurat mens hun holdt på. Etterpå fikk jeg akupunktur og begge deler satte fødselen skikkelig i gang! 

Jeg trodde stripping er at de går inn med et par fingre i livmorhalsen(må være litt åpen) og liksom løsner fosterhinnene litt fra livmorveggen? Tror det var det som skjedde med meg første gang.. det var i hvert fall vondt, så vondt at jeg langet ut etter jordmora. Heldigvis greide hun å dukke :D

Du spurte om det gjør ekstra vondt å bli igangsatt. Som de sier over her har det vel litt med metoden som velges.... De som har opplevd både naturlig og igangsatt fødsel er nok rettere til å svare på det. Generelt er vel det beste når ting starter av seg selv. Begge mine fødsler har foregått med drypp, vet ikke om riene er vondere men de kan være vanskelige å regulere slik at de kommer hele tiden uten pause imellom. Dette var tilfelle med meg første gangen og jeg må si det var slitsomt og litt traumatisk. Så håper jeg slipper det nå, selv om jeg regner med at jeg blir igangsatt uka etter termin....:/

Jeg ble strippet sist jeg fødte. Åtte dager på overtid og 3cm åpning. Da tar legen noen fingre inn og løsner litt på fosterhinnen. Fødte senere samme dag så hadde god effekt på meg.

 

Var litt ubehagelig, men ikke vondt. Tror det hjalp at jeg var såpass moden.

Åkei :) litt klokere da:) husker ikke så mye fra sist :P så får vi håpe det har effekt da om man først må det da:) gleder meg til å bli ferdig, vært tungt denne gangen:))

Annonse

Ser det er mange forskjellige opplevelser her ang smerter vedr igangsetting vs naturlig start. Jeg ble igangsatt sist uten å være moden i hele tatt (ønsket det selv for var ei uke på overtid). Jeg synes det var veldig heftig!!!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...