Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg hadde en SA i forrige uke, i uke 6. Jeg har sluttet å blø, og hos lege på torsdag sa hun at vi skulle vente en syklus. For å prøve å ha en viss anelse om når mensen kommer igjen (håper å unngå den ene uke i ferien, men der har jeg nok ingen innvirkning) tok jeg tempen i dag tidlig. Jeg gjorde det litt "halvveis" de to forrige syklusene bare for å ha en pekepinne med mine ustabile sykluser.

 

Nå har jeg ingen sammenligningsgrunnlag siden jeg begynte i dag, men i dag var den like høy som den var rett etter el de to forrige gangene.

 

Kan jeg ha hatt el så fort etter SA? Eller er det gravid-hormonene som gjør at tempen er høy? Ut i fra gjennomsnitt av mine sykluser så kan det stemme med el igjen nå, hvis jeg ikke hadde vært gravid i mellomtida.

 

Hvor fort har dere fått mensen etter en SA?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

6 uker siden jeg hadde en MA i uke 10, og den er ennå ikke kommet tilbake. Venter i spenning ennå.
Har lest om flere som ikke fikk den tibake før rundt 3 mnd etter en SA..



Anonymous poster hash: 71d03...d7c
Skrevet

Jeg hadde også en sa i uke 6. Tok enden el tester i etterkant og den var nesten positiv hele tida. Etter ca 6 uker fikk jeg mensen tilbake (har vanligvis syklus på 35 dager).

Skrevet

Så da er det bare kroppen som tuller litt med meg. Så det kan hende det blir noe lenger med kondom enn jeg hadde tenkt... hehe

Hva er egentlig grunnen til at man skal vente en syklus før en prøver igjen? Er det større fare for ny abort hvis en blir gravid for fort etterpå? Føles litt meningssløst/teit å bruke kondom når vi gjerne vil ha klaff.

Skrevet

Jeg mistet nettop i uke 6, fikk ikke høre noe om å vente. Leste litt på nettet, forsto det slik at dette henger litt igjen fra gammelt av for å vite hvor langt man er på vei. Nå viser jo tester dette så nøye....

 

Andre innspill?

 

Trist å høre om SA'n din nenavs :-(

Skrevet

Jeg var i grunnen "misfornøyd" med legen ellers, så jeg kan være uenig med henne ganske raskt om jeg "må". hehe

 

 

Det virket som hun ikke trodde på at jeg hadde vært gravid. "Var det to streker på testen?" Hallo! Jeg har da vært gravid før, faktisk tre ganger!

Skrevet

Jeg mistet i uke 6-7, fikk beskjed att det var lurt å vente 1 syklus... Så vi hadde sex bare en gang, siden de egentlig sa vi burde vente, det var en uke etter at jeg hadde sluttet å blø.. blødde i 9 dager ca... og ooooops, er nå 23 uker på veg:)

Skrevet

Vi fikk ikke beskjed om å vente... Når man har en sa i uke 6 blir d jo nesten mer som en utsatt mens, egget har jo knapt begynt å dele seg. Hvis det er seinere i graviditeten vil jeg nok tro kroppen trenger litt tid på å komme seg? Har Ikke opplevd det selv. Vi var på ul da jeg mista i uke 6 pga smerter. De så ingen tegn til graviditet, bare masse blod som om jeg hadde mensen. Jeg Hadde hatt pos grav test og flere symptomer som vondt i bekkenet (har hatt bekkenløsning 2 ganger så kjenner igjen de vondtene) og mørkere område rundt brystvortene. Men grav testene Var veldig svake og den digitale cb brukte laaaang tid på å gi svar. Så jeg tenker at egget nok var blitt befrukta, Men ikke vært "levedyktig"?

Skrevet

I følge slik "hva skjer uke for uke" skulle hjertet begynt å slå akkurat den dagen jeg mistet (selvsagt litt pluss/minus grunnet ujevne sykluser).

Teorien min er kanskje at da hjertet ikke begynte å slå så mistet jeg.

Tror det med å vente er viktigere hvis en mister senere, men vi får høre på legen (samboer synes det er tryggest, så da gjør vi det). Blir litt dårlig med "muligheter" nå fremover likevel med ferie på hele gjengen og soving i telt og liten hytte. ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...