Queenmee Skrevet 24. juni 2013 #1 Skrevet 24. juni 2013 (endret) Har siden fredag sprunget på do hele tiden. Går kanskje en halvtime i mellom hvert dobesøk på dagtid, og ca en time til halvannen på nattestid. Har ikke uvi-symptomer annet enn at det av og til er svært lite urin som kommer. Kjennes ut som konstant trykk på blæra. Urinprøven var fin hos JM på fredag. I tillegg har jeg en overdreven følelse av at jeg må kvitte meg med avføring, uten at det er noen avføring å få ut! Denne følelsen kommer med jevne mellomrom, og om der er avføring har jeg fortsatt følelsen av det selv etter jeg er tømt. Kan det ha noe med at hodet tul frøkna er komt helt ned i bekkenet? Har hatt kynnere de siste ukene, og ved tre tilfeller hatt så tak at jeg har måttet henge i vinduskarmen og puste meg gjennom, men det ville jo fortsatt om noe var på gang. Er egentlig bare mest plagsomt å føle seg tissetrengt og føle "pressetrang" hele tiden... Er nå 34+3 Er det sånn for dere andre som nærmer dere slutten også? Endret 24. juni 2013 av Queenmee
JessicaDay Skrevet 24. juni 2013 #2 Skrevet 24. juni 2013 Jeg er 39+3 og har det veldig sånn som du beskriver. Hatt det sånn et par uker eller sånn nå. Så tror det er ganske vanlig. Håper jeg da Kan ikke huske jeg hadde det sånn sist gang, men ting forandrer seg jo, og man glemmer vel litt fra gang til gang
Kenga Skrevet 24. juni 2013 #3 Skrevet 24. juni 2013 Pass på å len deg framover mens du tisser, da kan du drøye neste turen litt
Queenmee Skrevet 24. juni 2013 Forfatter #4 Skrevet 24. juni 2013 Jeg er 39+3 og har det veldig sånn som du beskriver. Hatt det sånn et par uker eller sånn nå. Så tror det er ganske vanlig. Håper jeg da Kan ikke huske jeg hadde det sånn sist gang, men ting forandrer seg jo, og man glemmer vel litt fra gang til gang Men du er jo lengere påvei enn meg:P Åh. Er så utålmodig, og vil ha henne uuuuuut!Pass på å len deg framover mens du tisser, da kan du drøye neste turen littHjelper ikke:P Tror jeg har prøvd alle mulige triks:/ Men takk:)
Barbarella og froskebarna Skrevet 24. juni 2013 #5 Skrevet 24. juni 2013 Har det også sånn innimellom, innbiller meg at det er når babyen ligger og sparker/bokser rett på blæra eller tarmene? vet ikke jeg altså... Har i hvert fall vært sånn i perioder i alle svangerskap. De bytter jo stilling innimellom ennå, kanskje det er når de ligger sånn at de sparker akkurat der?
Queenmee Skrevet 24. juni 2013 Forfatter #6 Skrevet 24. juni 2013 Men hodet er jo festa, er vel begrensa hvor mye hu klarer flytte seg nedi der? Blæh. Synes termindatoen kan komme foooort!!!
Miss Impatient Skrevet 24. juni 2013 #7 Skrevet 24. juni 2013 Jepp! Er 36 uker, og har hatt det sånn et par uker nå! Går på do sikkert 3, 4 ganger i timen.... Det jeg lurer på er, hvor i helsike kommer alt tisset fra??
Queenmee Skrevet 24. juni 2013 Forfatter #8 Skrevet 24. juni 2013 Jeg drikker utrokug mye, gjerne oppmot 4 liter om dagen, pluss saftis. Dette fordi jeg går på nexium etter mistanke om magesår. Så jeg vet hvor tisset komner fra, men skjønner ikke hvorfor det ikke kan samle seg mer opp:P Men er jo den trykketrangen jeg tenker mest på. Det er ganske slitsomt:P
Bumblebeee Skrevet 24. juni 2013 #9 Skrevet 24. juni 2013 Jeg tisser også ofte, men somregel er det ikke mye hver gang. Og jeg kjenner også den av avføringstrangen. Det er nok mini som er borti saker og ting ja. Kan få akutt behov for å tisse når han beveger seg.
mamma_til_en_prins Skrevet 24. juni 2013 #10 Skrevet 24. juni 2013 Jeg kjenner også til dette. Er 35+1 i dag. Er opp på do flere ganger om natta, men det kommer veeeeeldig lite...
Queenmee Skrevet 24. juni 2013 Forfatter #11 Skrevet 24. juni 2013 Er sånn at man har lyst å enten bare bli sittende på do, eller begynne å bruke bleier! Slitsomt!
Kenga Skrevet 24. juni 2013 #12 Skrevet 24. juni 2013 Jeg tisser mye sjeldnere hvis jeg sover på venstre side.... sånn hvis noen bryr seg :-P
Queenmee Skrevet 24. juni 2013 Forfatter #13 Skrevet 24. juni 2013 Det der tror jeg det er noe i. For jeg kjenner trykk på blæra på høyre side, ikke på venstre!
Kenga Skrevet 24. juni 2013 #14 Skrevet 24. juni 2013 Mine tisseturer er ihvertfall halvert - mknst ;-)
Hermine87 Skrevet 24. juni 2013 #15 Skrevet 24. juni 2013 Jeg må nesten aldri opp å tisse på nettene, kansje 1 gang i uka..Men nå skal det sies at jeg drikker lite også. Men har alltid vondt i magen når jeg våkner om morningen fordi jeg har holdt meg for lenge..så rart jeg ikke våkner før:p men har også den "trykketrangen", det er hodet som står langt nedi bekkenet. Var akuratt likt forrige svangerskap, husker faktisk at jeg synes under fødselen sist at den tidlige trykketrangen var verre enn selve riesmerten;) Men denne gang har jeg fått tips om å lene meg framover når trykketrangen kommer(altså før man har full åpning) for å avlaste/lage litt bedre plass, så kan jo ver det hjelper før fødselen også?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå