lillemirakel2014 Skrevet 18. juni 2013 #1 Skrevet 18. juni 2013 Kan nesten ikke tro det jeg nettopp fikk se.. Er litt i sjokk enda tror jeg. For etter $ SA/MA på rad og 2 blødninger nå i uke 6/7 med 3 dagers mellomrom "visste" jeg at det hadde gått galt igjen. Var jo så rask i svingene at jeg skrev et innlegg her inne om at jeg måtte forlate dere nok en gang MEN! Da jeg omsider fikk komme på UL for en knapp time siden så kunne man tydelig se en fostersekk og en liten krabat på 0,5 cm MED full hjerteaktivitet!! Blødningene jeg har hatt på fredag og i går kunne man se på ultralyden, for det var fremdeles litt blod igjen der inne. Men det var ikke mulig å se hvorfor jeg hadde blødd, men det var i allefall ikke i kontakt med fosteret - halleluja!!! Så blødningen så ut til å ha stoppet slik at det nå kun er gammelt blod som skal ut.. Beskjeden fra gynekologen var: Ha deg hjem, slapp av og IKKE stress, NULL jobb på deg, la mannen i huset gjøre husarbeidet og finn deg en god tv-serie å følg med på Ny ultralyd om 7 dager, den blir avgjørende!!! Selvfølgelig kan det gå galt enda, men kanskje ender dette i en lykkelig historie, til tross for blødninger i uke 6/7 Ville bare dele med dere!!
lillemirakel2014 Skrevet 18. juni 2013 Forfatter #3 Skrevet 18. juni 2013 Nææ.. Så fantastisk. Gratulerer så mye :-) Tuusen takk heklemamma ))))) Føles helt surrealistisk da jeg var såå innstilt på at det hadde gått galt.. men, er jo ikke utafor faresonen enda selvfølgelig! Så nå må jeg bare tenke positivt og unngå å telle timene Hadde vært helt fantastisk om min story kunne endt godt, til tross for uforklarlige blødninger som jeg vet bekymrer så mange andre i deres svangerskap - at det da ikke alltid trenger å bety at noe er galt!
nordlys13 Skrevet 18. juni 2013 #4 Skrevet 18. juni 2013 oi så hærlig. Grattis !! Krysser masse fingre for dere!
lillemirakel2014 Skrevet 18. juni 2013 Forfatter #5 Skrevet 18. juni 2013 oi så hærlig. Grattis !! Krysser masse fingre for dere! Tuuusen takk for det nordlys13 Nå er det bare å holde pusten frem til neste UL og håpe alt står bra til da også
Ønsker nr 2 <3 Skrevet 18. juni 2013 #7 Skrevet 18. juni 2013 Så bra :-) gratulerer :-) Litt rart spm, men hvordan var blødningene dine? Sitter i samme situasjon her.... Herlig at solskinnshistoriene deles :-)
Ibris89 Skrevet 18. juni 2013 #8 Skrevet 18. juni 2013 For en gledelig nyhet! Gratulerer:) Da krysses fingre og tær for at ting skal gå veien likevel:)
olebrum30_05&09&13 Skrevet 18. juni 2013 #9 Skrevet 18. juni 2013 Så bra gratulere og krysser fingrer for deg
My73 Skrevet 19. juni 2013 #10 Skrevet 19. juni 2013 Så utrolig bra:-)) Husk å slappe av da og lykke til på neste ul:-)
Tresøtesmå141517 Skrevet 19. juni 2013 #11 Skrevet 19. juni 2013 HURRA!!!!! Dette var jo fantastisk!!! Forsøk å nyt graviditeten nå og slapp av
Mulline Skrevet 19. juni 2013 #12 Skrevet 19. juni 2013 Åååå så bra lillemirakel2014! Jeg syns det var så trist å lese da du skrev det var over... Men SÅ bra at det er liv! Nå må du bare slappe av og nyte! Og masse lykke til!
lillemirakel2014 Skrevet 20. juni 2013 Forfatter #14 Skrevet 20. juni 2013 Så bra :-) gratulerer :-) Litt rart spm, men hvordan var blødningene dine? Sitter i samme situasjon her.... Herlig at solskinnshistoriene deles :-) Heisann! Blødningene mine var begge kun da jeg var på toalettet. Siden blodet da blandet seg med vann så er det vanskelig å si så mye om mengden, for det så sikkert ut som mer enn hva det egentlig var. Jeg hadde altså èn styrtblødning forrige fredag og èn styrtblødning nå på mandagen. Ikke noen spesielle smerter i forbindelse med disse, men følte kanskje det var litt mer smerter med blødning nr 2. Det var da helt rent og friskt blod som kom, ingen klumper. Det kom etterpå bare bittelitt brunt utflod i bindet jeg hadde på meg. Begge gangene. Så, blødningene var like raskt over som de kom Hvordan har dine vært da?
lillemirakel2014 Skrevet 20. juni 2013 Forfatter #15 Skrevet 20. juni 2013 Tusen takk for alle herlige kommentarer og lykkeønskninger damer! Dere er jaggu flotte! Denne gangen SKAL det gå veien!
Lizzy_77 Skrevet 20. juni 2013 #16 Skrevet 20. juni 2013 Så utrolig kjekt å høre! Tvi tvi og denne gangen går det!!
lillemirakel2014 Skrevet 20. juni 2013 Forfatter #17 Skrevet 20. juni 2013 Så utrolig kjekt å høre! Tvi tvi og denne gangen går det!! Jaaa, ble så utrolig glad for at jeg faktisk er en av de "heldige" som kan blø og allikevel er alt fint! Bare alt er bra på UL nå til uka også, så tør jeg senke skuldrene!! Takk for gode lykkeønskninger Lizzy_77
FionaElsa Skrevet 20. juni 2013 #18 Skrevet 20. juni 2013 Gratulerer, så vanvittig deilig! Og jeg vet akkurat på en prikk hvordan du har det, var på Volvat i dag for å få bekreftet sa, endte med å forlate lokalet vantro (og fortsatt blødende) med en 4,2 mm ert i magen. For tidlig for hjertelyd, sjekker igjen om en uke. Det vil si en uke med progynova og lutinus for å holde slimhinnene kunstig i gang, om det ikke er liv, men den lille muligheten for t det faktisk ER liv laga gjør at jeg får holde ut. Jeg fikk satt inn to blastocyster, gynekologen sa det faktisk var mulig at den ene nå hadde løsnet, og at det er derfor jeg blør. Har ikke helt greie på dette, men de satt jo i utgangspunktet i samme slimhinne da... vel - jeg smører meg selv med tålmodighet, og forsøker å ikke ta verken sorger eller gleder på forskudd - men lett skal det ikke værra!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå