spiresnart Skrevet 7. juni 2013 #1 Skrevet 7. juni 2013 Har ikke trent noen ting dette svangeskapet og er 18+6 idag. Orker rett og slett ikke. Er fortsatt kvalm også! Er det "farlig" og ikke trene?? Vet trening skal gi en litt lettere fødsel med tanke på belastning osv, men kan det gå utover barnet på noen måter at jeg beveger meg lite?
Karma! Skrevet 7. juni 2013 #2 Skrevet 7. juni 2013 trente masse fra 2 trimester og ut sv skapet med første og ingenting med andre pga kvalme.. Merket god forskjell på kroppen både fysisk og psykisk. Det tok veldig lang tid å komme seg etter andremann på alle måter. Med 1 var jeg "meg selv" med en gang.. baby nr 1 var også 1kg større enn nr 2, noe som sikkert skyldes kvalmen da... Begge kom til samme tid.. Er nå i uke 15 og kvalmen har lettet noe de siste dagene. håper å trene litt igjen snart!
Dailis Skrevet 8. juni 2013 #3 Skrevet 8. juni 2013 Det hjelper å bare gå turer formen er ikke til stedet akkurat nå, men utover nå er det bedre form som venter Jeg har hatt lette fødsler og kommet meg med en gang etter alle fire, selv om jeg trente masse med kun den ene.
spiresnart Skrevet 8. juni 2013 Forfatter #4 Skrevet 8. juni 2013 Så bra det er det jeg er redd for, at det skal ta lang tid før jeg kommer meg etter fødsel.. Skal definitivt begynne og gå turer når kvalmen slipper taket
abella Skrevet 8. juni 2013 #5 Skrevet 8. juni 2013 Jeg har aldri trent i noen av mine svangerskap (er tredjegangs) og har tidligere hatt helt greie fødsler. Gleder meg til denne!
Tredjemann på vei :D Skrevet 8. juni 2013 #6 Skrevet 8. juni 2013 Jeg har aldri trent i noen av mine svangerskap (er tredjegangs) og har tidligere hatt helt greie fødsler. Gleder meg til denne! Samme her Kjempelette fødsler og null trening! Men denne gang må jeg trene litt styrke rundt bekkenet da og gå jevnlig til fysio p.g.a. bekkenplager Gleder meg masse til fødsel!!
Englemamma+2 Skrevet 9. juni 2013 #7 Skrevet 9. juni 2013 Jeg er vanligvis veldig flink til å trene, men begge svangerskapa mine har jeg slutta å trene. Veldig dumt!!! Litt pga av kvalme, men mest fordi jeg rett og slett ikke orket!! Jeg er ganske lav, og kg syns fort.. Og det tok tid før jeg var meg selv igjen.. Så dette svangerskapet skal jeg trene!! Har hatt et opphold i treningen siden februar, så det er jo egentilig på tide;) Første økt i dag, det var tungt, men deilig etterpå 15+3 Man bør jo ikke hardtrene, men en time om dagen tenker jeg. En gåtur eller på treningssenter:)
HH80 Skrevet 9. juni 2013 #8 Skrevet 9. juni 2013 Jeg er til vanlig treningsnarkoman .. Syklet aktivt innenfor terrengsykling og løpt masse !! Nå er jeg gravid i. Uke 11 og orker ikke løpe en meter ! Kvalm og trøtt ... Jeg er då heldig at jeg både spyr og går opp masse som gravid så jeg blitt tjukk og lat ; ))men jeg har klart to ganger før og bli i mitt livs form etter fødsel og svangerskap ,så jeg skal klare det igjen : )) i januar blir det ut å trave med barnevogn , løping og timer på rulla eller spinning sykkel )
Manchego Skrevet 9. juni 2013 #9 Skrevet 9. juni 2013 Samme her! Jeg har hatt kanondårlig samvittighet fordi jeg ikke har fått trent ellet beveget meg en meter. Har vært så sinnsykt kvalm og trøtt. Mer som en influensa-følelse trøtt. Så har hatt mer enn nok å takle 100% jobb uten sykemelding. Og jeg er også til vanlig treningsnarkoman. Så det går skikkelig utover psyken å ligge på sofaen hver kveld og helg etter helg. Men denne uken har jeg tatt noen lette turer nesten for å unngå å bli deprimert føles det ut som. Jeg er fortsatt kvalm og trøtt som en dupp, men noe bedre enn på det verste i uke 8-12. Er 13+1 i dag.
Syngensang Skrevet 9. juni 2013 #10 Skrevet 9. juni 2013 Eg fann ut at eg måtte kutte ut trening/ gåturar for å orke jobb, studiar og sonen på 2 år. Er no ferdig med studiar og snart ferie, så tenkte å starte med turgåing igjen, så eg ikkje rotnar heilt vekk;-) er i veke 25. Var mykje sprekare i forrige svangerskap, då trente eg eitpar gongar i veka, så det er noko lurt å trene/ gå turar om in får det til.
SnartMamma? Skrevet 11. juni 2013 #11 Skrevet 11. juni 2013 Prøver å få gått litt, men det er vel stort sett det jeg får trent. Orker bare ikke. Har en uke ferie nå, også skal jeg ut i ny sommerjobb. Kan bli interessant, men de har heldigvis fleksitid
minera2011 Skrevet 11. juni 2013 #12 Skrevet 11. juni 2013 Jeg trente ikke i mitt første svangerskap pga kvalme og enorm bekkenløsning.. og hadde en super lett og kjapp fødsel :-) Og bare timen etter fødselen var jeg helt pigg og følte meg super bra :-) Så trenger ikke nødvendigvis å ha noe å si.. Ikke trent denne gangen heller pga kvalme 12+ 3 i dag.. og kommer nok ikke til å gjøre det heller, nok med å løpe etter 2 åringen og rydde og vaske hus ;-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå