Gå til innhold

Hvordan fortelle nyheten til de kommende besteforeldre?


Anbefalte innlegg

Noen tips til å gjøre dette på en litt spennende måte? Jeg er ikke så kreativ, så lurte på om jeg bare skulle invitere de over på kaffe en dag, og så fortelle det over en kakebit. Men det finnes kanskje morsommere, mer originale måter å fortelle at de skal bli besteforeldre for andre gang? Hadde vært moro med innspill. Hvordan har dere gjort det?

Fortsetter under...

Å, det var et koselig forslag :) Skal tenke litt på den!

 

Lurer også litt på om vi evt.skal få den kommende storesøster til å si det, hvis vi forteller henne det rett før de kommer... Men vet ikke helt. Vil vel at foreldrene mine skal få vite det før storesøster...

Noen tips til å gjøre dette på en litt spennende måte? Jeg er ikke så kreativ, så lurte på om jeg bare skulle invitere de over på kaffe en dag, og så fortelle det over en kakebit. Men det finnes kanskje morsommere, mer originale måter å fortelle at de skal bli besteforeldre for andre gang? Hadde vært moro med innspill. Hvordan har dere gjort det?

 

Vi har tenkt å la den kommende storesøsteren gå med en t-skjorte hvor det står: "Jeg skal bli storesøster"

Og så ser vi bare hvor lang tid det tar før de leser det og skjønner det.

 

Ei venninne av meg ba venner og kjente på gryterett/fest, faket at hun drakk øl og på kjøkkenet (hvor folk bare kunne forsyne seg av gryteretten) sto ovnen på med en bolle inni.

Tok veldig lang tid før folk skjønte noe og når de gjorde det trodde de det bare var en veldig god spøk... tror det tok over 2 timer før alle hadde fått det med seg at venninna mi faktisk var gravid (hun var ikke i noe fast forhold da og henne gravid var liksom det siste de fleste kunne tenke seg)

Hehe, bolle i ovnen var morsomt!

 

Har også tenkt tanken på å la storesøster ha på seg t-shorte... Det eneste er at jeg vil jo fortelle det til foreldene mine snart, men lurer på om det er lurt å vente litt med storesøster? Tror nok det blir vanskelig, så får bare hoppe i det antar jeg :)

Annonse

her har gutten vår på 9 mnd fått seg en søt lyseblå body hvor det står "jeg skal bli storebror" på :) tenkte han skulle få gå rundt med den den dagen vi bestemmer oss for å slippe nyheten :) men en god stund til enda,venter til 12 uker denne gangen.. fortalte det så tidlig sist, at det ble såå langt svangerskap fikk vi høre! hehe :P

Vi hadde mange planer, men vi endte opp med å invitere min mor og far med på en god restaurant for å fortelle dem om hvordan ting skulle gå videre. Vi har holdt på med IVF og fortalt at vi ikke lykkes på første forsøk selv om vi gjorde det.

De trodde begge to at det var alvorlige saker som stod på. Vi takket de for all hjelpen i vinter med oppussing og flytting. De fikk to blomster hver, en rosa og en blå med en liten rosa bamse i, og et kort hvor det bare sto hold av 10.01.14.

 

Til familien til min kjære hadde jg laget kake som vi serverte etter maten. Vi hadde pyntet på barnslig vis med ballonger i taket og alt av tapas var i ministørrelse.

 

prøvde å lime inn bilde, men det gikk visst ikke

Siden dette er nummer tre i rekken for oss, så sa vi det bare rett ut vi. Er liksom ikke like spennende å finne på fancy måter når man har gjort det to ganger før.. hehe.. Men besteforeldrene gleder seg, og det er det viktigeste..

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...