Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Var på do for første gang på 4-5 dager nå, og fy fader det var vondt. Høres ekkelt ut, men jeg måtte faktisk ta papir rundt hånda og "hjelpe" til for og få det ut. Værste jeg har opplevd!

 

Vet fiber skal hjelpe.. Hva kan jeg spise som det er MASSE fiber i? Andre tips? Huff gruer meg allere til neste gang jeg må på do!:(

 

Setter veldig pris på svar!:)

Fortsetter under...

Kjenner meg igjen, plagdes veldig i starten, hvor jeg bare var på toalettet ca hver 4 dag? Så føler med deg. Hvis du spiser fiberrik mat, husk på å drikke Rikelig med vann, ellers blir avføringen bare hardere. Spis Kiwi, sure epler, svisker( ca 6 svisker per dag) od drikk masse vann. Hvis du klarer ta også en spasertur om dagen. God bedring. :)

Duphalac! Kjøpes reseptfritt på apotek. Smaker helt jævlig, men kan blandes i alt av drikke eller yoghurt. Prøv 15-30 ml og se an til dagen etter. Da bør du merke effekt. Jeg tar en engangsdose når jeg kjenner at magen blir veldig har. Funker fantastisk.

Jeg også var ganske desperat en stund jeg også og var helt "stappa"!

 

Jeg prøvde yoghurt, biola, masse vann,duphalac og ingen ting funka...endte med at jeg måtte ta microlax, ellers hadde jeg blitt lagt inn tror jeg...

 

MEN! det som funka for meg og ble min "saving angel" er en aldri så liten overdose på magnesium!

overdose på magnesium er ikke farlig for verken deg eller foster og gir deg ganske enkelt løs mage av for mye.

så sant du ikke eter vanvittig mye da, men du kan doble den anbefalte dosen i allefall.

 

Jeg skal love deg jeg fikk kommet på do! :D

Annonse

Jeg spiser en spiseskje eller to med linfrø blandet med frukt og vaniljeyoghurt.

Masse vann og minimalt med fint brød.

Hvis du ikke drikker kaffe til vanlig så kan det hjelpe å drikke en kopp. Og bevegelse skal visst være bra :/

magnesium kan du kjøpe i helsekost i hverfall og det var der jeg kjøpte min. hu dama i butikken ga meg en som visstnok skulle være konsentrert og god ;) hehe

 

magnesium er ett mineral, på lik linje som jern og kalsium :)

magnesium er et viktig mineral for nerve og muskel impuls, spesielt hjertet.

også viktig for produksjon og lagring cellevekst, da spesielt DNA/RNA. +++

 

magnesium blir prøvd som behandling ved enkelte sykdommer/tilstander som restless legs, leggkramper, visse rytmeforstyrrelser i hjertet og faktisk svangerskapsforgiftning.

så det er ett viktig mineral.

 

så får du for eks

hjertebank seinere i svangerskapet så prøv magnesium.

men hadde jeg vært deg så ta det hele svangerskapet,da det er lett å få mangel på det når man er gravid :)

sånn! da fikk du litt info! :P

Da skal jeg prøve det, takk for tips :) Om ikke det skulle hjelpe, finnes noe reseptfritt på apoteket som gravide kan ta ?:)

 

Mikrolax kan taes av gravide. Det virker på Max ti min, men er jo ikke bra i lengden, men tar det selv når det er potte tett ;)

Ellers begynt på duphalac selv men det virker mest over tid. Smaker vondt, men tar det allikevel :)

Jeg har faktisk vært veldig forstoppet i flere dager nå og begynte å kjenne på det ganske godt.

Jeg tok en god dose med magnesium i går og var på do på morran i dag og fikk faktisk tømt meg ganske godt :)

så for meg funker det over nattan eller så skjer magnesium-inntak og dobesøk veldig tilfeldig! :P hehe

 

men kan godt hende du må gi det litt tid altså ;)

 

men hold oss oppdatert på hvordan det gikk! :P

 

hu dama i butikken anbefalte meg å ta det på kvelden, hvorfor husker jeg ikke da :) hehe

Annonse

men jeg kan jo godt legge til at magnesium skal ikke tas i store doser hvis man har nedsatt nyrefunksjon.

hvis du har det skal du kun holde deg til anbefalt dagsdose.

men utover det så er det ikke farlig og det eneste som skjer ved en overdose er diare/ løs avføring.

 

men det er jo det vi er ute etter vel? ;)

 

det høres rart ut men etter at jeg ble gravid så har jeg har aldri satt så pris på løs mage noen gang jeg :P

rett og slett godt når det virkelig løsner i tarmsystemet! :)

se der ja! :D magnesium er tingen! ;) når du først har fått løsnet proppen nå så kan det hende det går enda bedre neste gang.

 

Har man barn så kan magnesium også prøves som "avføringsmiddel" .

Avføringsmiddel og samtidig veldig bra for kroppen! :P

men hadde jeg vært deg så hadde jeg ikke tatt mer enn anbefalt dose heretter for hvis du skulle bli hard i magen igjen så kan du "booste" med en dobbel dose når/hvis du blir hard. :)

på min magnesium eske så er anbefalt dose 1-2 piller og jeg tar derfor bare 1, og skulle jeg bli hard så tar jeg 3-4 stk ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...