Gå til innhold

hva er forskjellen på dagmamma og familiebarnehage?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har forstått det sånn at de trenger ikke være utdannet for å ha en familiebarnehage,så da ble jeg nygjerrig på hva forskjellen er.

Vet at lokale med godkjennes ved familiebarnehage,men utenom det så hva er forskjellen?

Dette er ikke ment som kritikk jeg er bare uvitende å spør fordi vi har fått tilbud om barnehageplass i familiebarnehage.

 

Anonym poster: 79e66637f8456643d912aa55eee53402

Skrevet

En forskjell er i allefall at familiebarnehage får statsstøtte, det gjør ikke dagmamma. Dermed får du kontantstøtte hvis du har en 1-åring hos dagmamma, men ikke i familiebarnehage.

 

Dagmamma må forresten også godkjennes (lokale, rutiner osv) hvis hun skal passe mer enn 2 barn over et visst antall timer i uken.

 

Anonym poster: 88e425b06bf91f0937881c65ada45735

Skrevet

Du finner familiebarnehagene i kommunens oversikt over barnehager, og du søker kommunen om plass.

Familiebarnehager får oppfølging av pedagoger fra andre barnehager.

 

En dagmamma tar du kontakt med direkte, og hun er ikke under jevnlig oppsyn av førskolelærere/pedagoger.

Skrevet

Egentlig skal man ha en utdannet person ansatt i en familie barnehage også. Har man ingen skal eier/styrer få veiledning fra en utdannet person. I en familiebarnehage har styrer/eier minimum ett av sine egne barn, kun en avdeling og i grunn bare 5 plasser (kan utvides til 10 plasser.)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...