Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Jeg blir jo skremt av å lese på forumet her inne... For meg virker det nesten som at det er 95% sjanse for at det blir abort.. :o Synes nesten alle har opplevd det en eller flere ganger... Er gravid før første gang, 5+0..og er jo selvfølgelig redd for å miste i utgangspunktet.... Er det virkelig så vanlig med abort, eller er det "bare" de som opplever det som skriver her inne..?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144049282-skremt/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Ut i fra det jeg har lest så ender 75% av alle graviditeter i spontane tap. Men ofte har man ikke en gang fått med seg at man er gravid. Kroppen støter det ut fordi det er noe fremmed, og skal derfor beskytte seg selv! Men jeg tror ikke det er noen grunn til å engste seg for abort av den grunn. Men ikke ta hverken gleder eller sorger på forskudd. Mange venter med å fortelle noe om graviditeten frem mot uke 12, da man går inn i en sikrere periode der faren for abort ikke lenger er så stor som tidligere.

 

Dette er bare hva jeg har lest og oppfattet! Jeg tror nok mange leser alt for mye, og det er lett å skremme seg selv om man tar alt det skumle til seg. Da er det kanskje greit å lese mindre om akkurat de tingene.. ;-)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144049282-skremt/#findComment-145360341
Del på andre sider

Er utrolig mye å lese om abort her, ble skremt selv første gang jeg var gravid.

Men er nok sånn at de fleste som er gravid og det går bra med, skriver innlegg skjeldnere enn de som har opplevd abort.

De som har opplevd å mistet vil sikkert snakke med folk som har opplevd det samme, men litt dumt for oss andre som blir skremt.

Vil råde deg til å ikke lese så altfor mange slike innlegg.

Som noen har skreve her oppe, så synker sjansen for abort masse når du har fått en positiv test, de flester mister uten å være klar over at de er gravid.

Prøv å nyt det, å ikke tenk så mye på abort, vet det er vanskelig.

Er selv snart 5 uker:)

Lykke til :-)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144049282-skremt/#findComment-145360429
Del på andre sider

Det er 25% av alle svangerskap som ender i abort, de fleste så tidlig at man knapt nok vet man er gravid. Disse sidene er skremmende, for det skrives ekstremt mye om SA/MA, det beste er nesten å holde seg borte til 2. Trimester om det skremmer deg. Eller titt på andre sider. De fleste svangerskap går bra, og særlig når du har kommet så langt som du har.

 

Dette er mitt 5. Svangerskap, og bare 3 jeg kjenner har mistet, 2 tror de har gjort det, men de kom aldri langt nok til å teste. På denne siden ser det jo nesten ut til å være normalen.

 

Kos deg med svangerskapet :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144049282-skremt/#findComment-145361324
Del på andre sider

Takk for svar.. :) Jeg skal kose meg så godt jeg kan.. :wub: Innlegget var ikke ment som kritikk av noen slag, men bare et spørsmål siden jeg ikke har noen erfaring/kunnskap... Jeg oppsøker ikke sider hvor det er snakk om abort...men i min termingruppe er det maaange innlegg om det...

 

Men igjen takk for svar, nå er jeg ikke så skremt lengre.. :D Krysser fingre både for meg og alle andre.. :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144049282-skremt/#findComment-145363418
Del på andre sider

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...