Gå til innhold

Blødning og sykemelding


Anbefalte innlegg

Gjest Vinglepetrine

Jeg er i uke 8 og har i dag hatt en blødning. Ikke mye, og det har sluttet, men det murrer litt i mage og rygg. Jeg ringte legen min og fikk sykemelding frem til mandag for da har jeg time hos jordmor og lege på sykehuset (jeg skal følges opp på sykehuset pga. div. komplikasjoner).

Jeg fikk beskjed om å ta det med ro, ikke løfte noe og slappe av. Det jeg lurer litt på er om det er "normalt" å bli sykemeldt for dette? Isåfall hvor lenge er det vanlig etter en blødning. Jeg har en jobb som innebærer at jeg MÅ løfte både små og store barn og jeg har ingen mulighet for å få andre til å gjøre det for meg da jeg ofte er alene på jobb.

I dag har jeg ligget helt i ro og er kjemperedd for å gjøre noe "feil" slik at det skal gå galt :-(

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144043550-bl%C3%B8dning-og-sykemelding/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg hadde blødning hver dag i 2-3 uker. Er nå 9+0 og sluttet å blø for et par dager siden. Jeg ringte legen da blødningen startet og fikk beskjed om at jeg bare måtte fortsette å trene og være aktiv. Dersom jeg mistet hadde det ingen sammenheng med trening.

Har sluttet å blø for et par dager siden og babyhjertet slår! :)

 

Håper alt er bra med bebisen din, Vinglepetrine!

Endret av Lykketroll13

Jeg har hatt for det meste brunt blod. Et par dager såg det friskt ut, men blødde ikke så mye. Noen dager holdet det med truseinnlegg, andre dager var det litt mer.

Jeg hadde heller ikke smerter.

 

Hvilken farge var det hos deg?

 

Jeg har forstått at så lenge det bare er litt blod, så er det stor sjanse for at alt er bra. Hvis du får smerter eller menslignende blødning, er det verre.

 

Og som mamma til <3 <3 spør, hvordan går det med deg, Vinglepetrine?

Gjest Vinglepetrine

Jeg var på UL hos vakthavende gynekolog på sykehuset forrige fredag og fikk beskjed om at jeg hadde spontanabortert. Hun fant ikke noe som helst på UL... tok HCG på fredag for å være sikker på at den var synkende og skulle komme tilbake etter 1 uke for å ta den en gang til. Jeg ba om å få ta den tidligere, men, neida, det fikk jeg ikke lov til, for det var ingen vits. Jeg hadde jo mistet...

Jeg har vært kvalm, uvel og like trøtt siden fredag og syntes det var rart at HCG var på 81000 på fredag siden jeg begynte å blø mandag. Jeg ville tro den ville vært litt lavere. Pga dårlig form og at jeg ikke fikk ta ny hcg tidligere bestilte jeg time til privat UL på Gynekologklinikken i Drammen. Var der i dag. Gyn tok UL og brukte 2 sekunder på å finne både foster og hjertelyd.

Jeg er i sjokktilstand akkurat nå. Har hatt migrene hele helga samt ikke fått sove og siden jeg hadde mistet ifølge gyn på sykehuset har jeg tatt både migrenemedisin og sovetabletter.

Er bare fortvila akkurat nå og aner ikke hva jeg skal gjøre. Fastlegen min er sykemeldt og hennes vikar er meget lite forståelsesfull, hun kan ikke skjønne at jeg ikke klarer å jobbe selv om jeg er konstant kvalm, deprimert, trøtt og helt utenfor meg selv. Hun mener jeg burde gå på jobb mandag, fordi man ikke skal isolere seg da man er deprimert !?!?! Jeg orker snart ikke mer og vurderer abort.

 

TIl andre som har hatt en stor blødning så kan jeg jo trøste med at det slettes ikke betyr at du har mistet. (Jeg hadde kraftig blødning med friskt, rødt blod og en stor koagulert klump jeg trodde var fosteret.)

Endret av Vinglepetrine

Annonse

Vinglepetrine; Ring legekontoret ditt å få en annen lege, og skjønner at du er bekymret ang. medisinbruk. I mitt første svangerskap tok jeg endel medisiner pga. sykdom før jeg viste at jeg var gravid. Var selvfølgelig veldig bekymret, men fødte en vakker, frisk og velskapt datter.

Lykketroll; Fargen er brunlig, var litt frisk til å begynne med, men ingen store mengder. Såvidt litt "spor". (æsj!)

Jeg er 6+4 idag, men krysser fingrene. Rart kor knyttet man blir til klompen i magen! :)

Lykke til dere flotte damer! Vil gjerne høre hvordan det går. Tenkte selv dra til legen på fredag, han har egen UL, så krysser fingrene for liv!

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...