*oktobergutt 12* Skrevet 29. april 2013 #1 Skrevet 29. april 2013 Leser ofte i oppskrifter (f.eks most potet) at man kan blande inn litt smør eller olje. Hva slags smør kan man bruke? Det er jo ofte salt i smør... må jeg kjøpe smør som er uten salt og melk?
Temperance Skrevet 29. april 2013 #2 Skrevet 29. april 2013 Ja, da ville jeg brukt uten salt og melk. Har ikke brukt olje eller smør enda, gutten er 8 mnd så det er vel på tide. Smør uten salt og melk var ikke dumt, Tine har et så jeg kjøper sikkert det, så vet jeg at kvaliteten er bra
*oktobergutt 12* Skrevet 29. april 2013 Forfatter #4 Skrevet 29. april 2013 Takk... da prøver jeg det Tenkte kanskje det gav litt mer smak.... han har ikke likt noe annet enn grøt og fruktmos ennå.
to små prinsesser Skrevet 30. april 2013 #6 Skrevet 30. april 2013 Jeg tror det går helt fint om du bruker det vanlige smøret også. Det er jo ikke slik at de skal ha 0 salt, men svært begrenset.
Overraskelsen Skrevet 30. april 2013 #7 Skrevet 30. april 2013 Jeg har brukt vanlig, usaltet smør i den hjemmelagde grøten til min gutt siden han var ca 8mnd. Har aldri lest noe sted at smøret skal være melkefritt. Mengden melkeprotein i en liten spiseskje smør er så marginal, at jeg tror ikke det har mye å si... Smør setter mye bedre smak enn rapsolje ;-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå