Gå til innhold

Mark i magen.!!


Anbefalte innlegg

Gjest Rokita

Fikk nettopp vite hos Bf at stedattera hannes har fått mark i magen, og han også har det. Sønnen vår var hos han i helgen, så det betyr vel at han også mest sannsynelig er smittet. Så jeg er vel også det..

 

Ringte legevakta, og hun sa at jeg kunne kjøpe behandling reseptfritt. Og at hun TRODDE det var greit for meg å ta det selvom jeg er gravid.

 

Men dette gjør meg redd.. Er bare 4-5 uker på vei, så jeg er livredd for at all slags medisin kan gjøre skade, eller gjøre slik at jeg mister.

Har nettopp fått vite hos legen at jeg har magesår pga stress. Jeg har en dårlig følelse og klarer ikke å tro at det skal gå bra med graviditeten..

 

Har noen erfaring med mark?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144041746-mark-i-magen/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Det er jo forskjellige typer mark, men jeg vil tro at det dreier seg om den vanlige typen barnemark.

Ikke farlig men ubehagelig og det klør.

Jeg hadde det selv som barn.

 

Men jeg tror faktisk ikke det det er så farlig at du tar medisiner for det.

Hvis du bare er 4-5 uker på vei så får jo ikke barnet noe næring fra deg enda alikevel så det er ikke så mye av medisinene som kommer over i blodbanen til fosteret.

 

Men ring legen og hør for sikkerhetsskyld.

Men desverre så må du jo uansett ta medisiner for du kan jo ikke gå med mark i 8 måneder heller.

Jo fortere du tar den jo bedre er det tror jeg.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144041746-mark-i-magen/#findComment-145286403
Del på andre sider

Gjest Rokita

Takk for svar :) er vettskremt! Legen sa at jeg kunne ta en av di typene man får kjøpt reseptfritt. Så må vel få kjøpt det i dag. Har ikke oppdaget noe mark i avføringen til ungen enda, men det kan vel fort komme.

Hehe, dette var virkeli "mat" for marerittet mine.. Jeg som skulle prøve å tenke på fine ting før jeg sovnet i går, også fikk jeg vite dette.. Huff :P

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144041746-mark-i-magen/#findComment-145287258
Del på andre sider

haha! ja det var du som hadde så mareritt det :P må vel operere ut mark i ett par netter du nå da :)

*knis*

Nei det går nok bra skal du se :)

Ikke sikkert du har mark heller!!

Heller se det litt ann kanskje? ikke sikker du er smittet!

Hvis du nå er veldig forsiktig med håndhygiene så er det ikke sikkert du blir smittet.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144041746-mark-i-magen/#findComment-145288650
Del på andre sider

Hei

Dette er ikke noe å bekymre seg for men du MÅ ta ormekur og sønnen din også! Dere kan ikke ta den samme for det er en egen for gravide: Vanquin! Disse markene legger egg så det kan bryte ut først etter en uke, så jeg anbefaler å ta det ASAP. Sengetøy, håndklær osv må kokes/vaskes da eggene overlever utenfor kroppen. Lykke til

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144041746-mark-i-magen/#findComment-145294900
Del på andre sider

Annonse

Gjest Rokita

Hehe hønemor, det var meg ja :)

 

Okei, sønnen min har fått første dose med behandling. Men jeg har ikke fått kjøpt til meg selv enda. Skal gjøre det med en gang i morgen. Dette er så sinnsykt ekkelt!! Da måkjæresten min også ta den kuren? Huff.. Jeg hater dette.. Men er det 100 % sikkert at den kuren jeg må ta, ikke skader graviditet siden jeg kun er 5 uker på vei?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144041746-mark-i-magen/#findComment-145297767
Del på andre sider

Spør på apoteket uansett Rokita! :) Jeg ville ikke satset sparepengene mine på det alle "jordmødrene" her inne kommer med.. :) De har helt sikkert rett, men jeg ville uansett kryss sjekket det med de på apoteket :) Sønnen min hadde mark i magen for mange år siden, å da fikk vi beskjed på apoteket om at alle i husstanden måtte ta denne kuren, selv om de ikke var smittet.. Lykke til! :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144041746-mark-i-magen/#findComment-145297834
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...