¤ Mini ¤ Skrevet 23. april 2013 #1 Skrevet 23. april 2013 Har hørt at man kan røyte endel mens man ammer. Har nesten ikke mistet hår i det hele tatt fram til nå. Drar jeg fingrene gjennom håret kommer det store klaser med hår, finner hår over alt! Har bra med lengde på håret men føler nå at jeg må klippe det kort for har nesten ikke hår igjen, bare tjafser som henger. Har begynt å tatt B vitamin nå, men er redd det er forsent. Noen flere som har det slik? Når går det over? Andre tips mottaes med stor takk.
.Lillemy. Skrevet 23. april 2013 #2 Skrevet 23. april 2013 Her begynte det når baby var rundt 4 mnd. Syns det toppet seg når han var 6 mnd, da var det masse hår som datt av, spesielt etter jeg hadde dusjet og skulle børste håret, Og når jeg dro fingrene gjennom håret dro jeg av masse hår, kjempe frustrerende. Tar b-vitaminer og syns det ble bedre av det, men fortsatt en del hår som detter av, kan ikke se det på håret mitt så mye enda, siden jeg har tykt hår fra før av, men skal det fortsette sånn så vet jeg ikke hva jeg gjør.. (småen er 8,5 mnd nå) håper det snart går over, jeg må bestandig gå med håret i strikk eller så drysser håret av.. :-(
småtingstoregleder Skrevet 23. april 2013 #3 Skrevet 23. april 2013 Helt normal med masse masse hårtap. Drar børsten igjennom, og du har like mye hårtap som en hel uke før du ble gravid
¤ Mini ¤ Skrevet 23. april 2013 Forfatter #4 Skrevet 23. april 2013 Æsj, var ikke det jeg ville ha til svar Baby er nå 4 mnd så hvis det skal fortsette så lenge har jeg ikke hår igjen. Mistet mye hår i begynnelsen av graviditeten også, så er ikke store manken som er igjen Må vel bare bite tenna sammen å klippe meg!
m&c Skrevet 29. april 2013 #5 Skrevet 29. april 2013 Mye hårtap her også, baby snart 3 mnd.. Har heldigvis tykt hår, men tror jeg begynner på vit B likevel! Hrmf..
Skywize Skrevet 29. april 2013 #6 Skrevet 29. april 2013 Begynte hos meg også når Tassen var nesten 4 mnd, men det varte heldigvis ikke så lenge! Ille når det ser ut som det ligger igjen en halv puddel i sluket etter at man har vasket håret... Nå er han 6 måneder, og jeg er nede i vanlig hårtap igjen.
Ulver Skrevet 29. april 2013 #7 Skrevet 29. april 2013 Trøst deg med at vi er mange! Føler meg "snau" har langt hår, men ikke så tykt (iallefall ikke nå) og baby som river ut endel. Må kjøpe meg skaut snart:p
HerGårDetUnna!!! Skrevet 29. april 2013 #8 Skrevet 29. april 2013 Jeg har fått viker Helt sinnsykt denne gangen, men vet at det snart går over. Og da begynner fortvilelsen over piggsveisen som dukker opp B vitaminer er nok bra uansett, det er ikke for sent. Men det er vel slik at vi skal miste alt vi ikke mistet under graviditeten eller noe sånt
¤ Mini ¤ Skrevet 23. mai 2013 Forfatter #9 Skrevet 23. mai 2013 Ja her er det også puddel i sluken og høye viker,hehe.. Knasker fortsatt b vitamin uten hell og baby er nå 5 mnd. Har akkurat sluttet og amme pga lang antibiotika kur og 2 spisse tenner nede, så får se om det bedrer seg etterhvert. Ikke så artig å være blandt folk hvis baby tilfeldigvis tar i en stakkars hårtust og halve blir igjen i hånda Å ikke kan jeg ha håret i strikk fordi jeg har så høye viker å lite hår framme. Det er nå alt vi damer må igjennom ;p
Satya Skrevet 23. mai 2013 #10 Skrevet 23. mai 2013 Vil føye til at dette også gjelder de som IKKE ammer, i alle fall meg... Nå er det 5 mnd siden fødsel og hårtapet begynner å roe seg. Jeg følte at jeg ikke mistet ett eneste hårstrå gjennom svangerskapet, og alt dette ble "tatt igjen" etter fødsel.
Overraskelsen Skrevet 23. mai 2013 #11 Skrevet 23. mai 2013 Vil føye til at dette også gjelder de som IKKE ammer, i alle fall meg... Nå er det 5 mnd siden fødsel og hårtapet begynner å roe seg. Jeg følte at jeg ikke mistet ett eneste hårstrå gjennom svangerskapet, og alt dette ble "tatt igjen" etter fødsel. Det er akkurat det som skjer! Kroppen har spart på alt da du gikk gravid, og nå drøsser det av. Jeg har en herlig liten "lugg" på 2-3 cm i panna der det har begynt å gro ut igjen.
Elsa88 Skrevet 26. mai 2013 #12 Skrevet 26. mai 2013 Det er jo en grunn for at man mister mye hår par måneder ut i mammarollen For under svangerskapet så mister man nesten ikke noe, bare vis man børster håret så vil det bli med men ellers utenom det ingenting. Så nå etter svangerskapet er over, hormonene begynner å stabilisere seg da mister man all hår som man egentlig skulle ha mistet under de 9 mnd. Derfor er det veldig frustrerende å se AT det håret dett av på kort tid når det skulle egentlig å ha ramlet av på ca 13-14 mnd. Har mistet en del hår de siste 3 mnd men nå har det sluttet og er på det vanlige igjen. Hadde langt hår men klippet det kort. Har heller ikke gått på B-vit. Så hold ut damer Tross alt vi gjør dette for ungene våre Hadde jeg blitt skallet av dette så har det ikke gjort meg noe når jeg ser lille krabaten min på gulvet som smiler og ler til meg
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå