Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

i følge verdens helse organisasjon så gjelder det samme for mme som mm.

 

når du føler for at babyen er klar så kan du introdusere forskjellig smak og eller små porsjoner av grøt.

 

det er ingen regel som sier at du må starte med grøt fra 4 mnd bare fordi du gir mme.

 

jeg har hoppet over til mme i tillegg til å pumpe og gi mm.

nå er jeg nede på 2 pumping om dagen. og da for jeg nok ut til 3 måltider. resten av tida for han mme.

jeg har googlet masse info om akkurat det her og det er samme regel som gjelder.

 

når tunge reflksen gir seg (at han klarer å svelge istedenfor å skyve det ut) da kan du starte. i tillegg tiø at han må ha god hode og nakke-kontroll og vise interesse.

:)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144039813-hvor-mye-mme/#findComment-145266300
Del på andre sider

You can introduce solids any time between 4 and 6 months if your baby is ready. Until then, breast milk or formula provides all the calories and nourishment your baby needs and can handle. His digestive system simply isn't ready for solids until he nears his half-birthday.

 

legg merke til at det står "introdusere" og "hvis" babyen er klar for det. og MM eller MME spiller ingen rolle :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144039813-hvor-mye-mme/#findComment-145266315
Del på andre sider

Det er også angitt at MME barn er mer utviklet hva tarm angår enn morsmelkernærte barn, så "anbefalingene" ifh til tidligst 4 mnd for mme barn og helst ikke før 6 mnd for mm barn, er ikke helt på jordet. Men vil tro det viktigste er at mm barn kan få drikke ubegrenset (dersom mor er en god melkeku), der har mme barn en begrensning på 1 liter. Det begynner å bli lite for min sønn på snart 4 mnd og 8,5 kg (66 cm lang).

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144039813-hvor-mye-mme/#findComment-145266465
Del på andre sider

Annonse

jeg lurte altså på hvor mye mme dere gir i døgnet uavhengig av fast føde?? jeg mistet melken da hun var 11 uker pga sykdom så mm er ikke et alternativ for henne lengre:(.

 

er fryktelig usikker på dette med mme og overgang til fast føde. hun drikker mellom 700-800 ml i døgnet pluss grøt på kvelden

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144039813-hvor-mye-mme/#findComment-145268881
Del på andre sider

Tolket det med KUN mme som i nettopp kun det ;) men skjønner nå at du mener kun mme, og ikke mm i tillegg. Du snakket neppe om fast føde iom at du gir grøt selv ;)

Vel, min er snart 4 mnd, han drikker 8-900 ml i døgnet. Han er stor og krever mye for alderen (8500 gr). Skal begynne med fast føde ved 4 mnd dersom han bare vil ha mer og mer, og begynner å ville ha mer om natta enn det ene nattmåltidet han får nå.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144039813-hvor-mye-mme/#findComment-145269630
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...