♥ Ninja87 ♥ Skrevet 9. april 2013 #1 Skrevet 9. april 2013 Jeg har nå vært langtidssykemeldt i 9 måneder. Har nettop blitt gravid, og skal straks friskemeldes. Problemet mitt er at mitt yrke består hovedsaklig av arbeid med farlige kjemikalier og tungt arbeid med mye vibrasjoner. Blir man gravid i mitt yrke må man derfor umiddelbart i permisjon, da det er skadelig for barnet om mor fortsetter i arbeid. Hvordan funker det da med mamma/pappa perm? Har vi krav på det? Har jo lest at man må ha arbeidet 6 av de 10 siste månedene med pensjonsgivende inntekt... Eller har vi nå en framtid forran oss der vi ikke får lønnet permisjon? Noen som har erfaring med dette, eller vet noe om det?
Anonym bruker Skrevet 9. april 2013 #2 Skrevet 9. april 2013 Hvis du ikke får tilrettelagt på jobben, har du krav på svangerskapspenger mens du er gravid. Dette sidestilles med vanlig inntekt i forhold til utbetaling av penger i permisjon. Anonym poster: d230f3bd80850c0d4d3a128ccf74ad40
♥ Ninja87 ♥ Skrevet 9. april 2013 Forfatter #3 Skrevet 9. april 2013 aaaah... Takk for svar! Så da har også pappa krav på pappaperm med lønn?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå