Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som har vært til ultralyd i uke 5+2 og virkelig sett noe?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har hørt andre som har vært på så tidlig UL ja, men tror ikke de har sett annet enn et knøtt lite embryo, evt. sett hvor mange embryo som er der. Hjerteaktivitet vil ikke vises før 1 uke senere, hvis du er heldig :)

Skrevet

Var i første sv. skap på grunn av blødninger, men så ingenting. Kom igjen uka etter og så at hjertet banket.

Skrevet

Jeg var på UL når jeg var 5+3/4 og det eneste gyn så da var fostersekken eller plomma eller hva det nå var.

Hu kunne se at jeg var gravid og antydning til embryo.

Men det var så vidt altså! :-)

Skrevet

Er bare så veldig utålmodig, å vil så gjerne se et bankende hjerte. Etter at jeg har mistet to ganger:(

Skrevet

Ja utålmodig selv jeg....higer etter bankende hjerte jeg også.

skal inn på UL nå på torsdag da så da håper jeg at vi ser hjertet da.

 

Veit hvordan du har det¨og føler med deg!

Skrevet

godt å høre at d ikke bare er meg:) må jo sikkert vente heilt til neste tirsdag e,å d skal bli nokken bra lange daga....

Skrevet

Ikke sant! jeg syns det er lenge å vente til torsdag liksom :-)

off....når vi først ble gravide hvorfor kan vi ikke bare hoppe rett til 12 uker da? hadde vært så mye kjekkere! :-)

Skrevet

Det hadde jo bare vært supert d:-) Men håpe at dagane går kjempefort;-)

Skrevet

Jeg så niks på 6+3, ikke så mye som en liten prikk engang.

Nå, 8+2 har jeg sett bankende hjerte. Ikke gå for tidlig, mer stressende å ikke se noen ting.

Skrevet

var 8+6 ved første UL, fikk se lille samt ett bankende hjerte. hærlig :) Tror det lønner seg og vente noen uker enda. Om en SA skal forekomme, så skjer dette helt naturlig. Legen kan ikke gjøre noe. Faren avtar rundt uke 12, MEN som legen beroliget meg med var at så lenge man ser ett bankende hjerte går det som regel fint. pust med magen og nyt graviditeten :)

Skrevet

Jeg vil personlig anbefale å dra på tidlig UL rundt 7-8 uker, for da vil man se et bankende hjerte hvis alt er som det skal. En SA skjer helt naturlig ja, men ikke en MA. I mitt forrige svangerskap stoppet embryoet ved 4-5 uker, mens resten fortsatte å vokse og gi meg alle symptomene. Fikk ingen endelig bekreftelse på at noe var galt før jeg var 9 uker + noen dager og måtte da ta abort. Hadde vært mye enklere om jeg fant ut dette tidligere og slapp all den kvalmen o.l. uten grunn.

Denne gang fant jeg ikke ut om graviditeten før jeg var 7 uker, så hele prosessen med tidlig UL er blitt forsinket litt, men får vel tilbud om UL når jeg er rundt 9 uker regner jeg med.

Skrevet

Jeg vil også anbefalle deg og vente til du er 7-8 uker på vei, for da får du se ett hjerte og du ser at det er noe der. Går du tidligere er det også vanskelig for legen og se om det er noe der eller ikke og du ender opp med og bli bekymret og redd for om noe er galt. Det er jo også en stor risiko at du kanskje ikke er så langt på vei som du tror, selv om det bare er snakk om noen dager, har det mye og si så tidlig i svangerskapet om hva legen ka se og hva han evt ikke kan se.

 

Lykke til :)

Skrevet

Snakket med gynokolog dama i dag:) Ho hadde ikke ledig noe før om to uker så får bare smøre meg med tålmodighet,og håpe at alt går som d skal. Bare håper d går bra dinne gangen her,begynne å bli litt lei av nedtura:( Vil så gjerne se et hjerte som slår og at alt e bra med den lille:)

Skrevet

jeg har fått ny UL nå til torsdag og da er jeg 6+4.

Så det er med andre ord lite sansynelig at de vi se noe som helst da eller?

Hvis alt er i orden så må vel embryoet ha vokst litt mer på den tiden jeg var der sist skulle en tro? hvis ikke så må det vel være noe riv ruskende galt! :-)

Skrevet

Jeg var på ultralyd 6+4. Så et knøttlite embryo, et lite knøtt med bankende hjerte. Både så og hørte hjertelyden ♥

Var ikke mer enn det å se, men det var nok for meg. Skal tilbake når jeg er 10 uker, ser nok litt mer da.

Skrevet

Ikke sant! :-) nei da burde de se noe når jeg er der nå altså....

Hvis ikke dør jeg tror jeg hvis jeg må vente 1 til 2 uker til. :-/

Jeg som er så sinnsyk kontrollfreak også da...haaaater å ikke vite!

Skrevet

Fikk me ny time torsdag i neste uke så slipper e å vente heilt til tirsdagen uka etter. Gynekologen meinte at det skulle være fullt mulig å se noe. Så får e bare håpe:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...