Gå til innhold

Dere som jobber 50-60%, hvor mye tjener dere?


Anbefalte innlegg

Hva jobber dere som? Hvordan er arbeidstiden fordelt? Hva tjener mannen? Har dere det greit økonomisk?

 

Vi venter snart nummer to, og jeg har veldig lite lyst til at vi skal ha 100% jobb etter permisjonen begge to. For mannen er det uaktuelt å jobbe mindre, så det måtte eventuelt blitt meg. Mannen mener at vi må jobbe fullt begge to, og at det går fint. Jeg synes at det blir for mye stress i hverdagen og for lite tid og ro med ungene. Det er ikke slik jeg vil ha det, og det er ikke slik jeg vil at oppveksten deres skal være. Jeg er lærer, og fordi det er vanskelig å få stabil jobb her jeg bor, har jeg hatt redusert inntekt, i forhold til full stilling, nå etter barn nummer 1 også. Det har jo gått greit økonomisk det, men vi får ikke spart så mye. Nå blir det enda et barn å betale for også. Vi er ganske nøkterne begge to, kjøper lite klær og annet, bruker lite penger på kino, kafe osv.

 

Jeg har også vurdert om jeg burde fått en annen type jobb for å ikke være så sliten når jeg kommer hjem. Jeg liker jobben min, men det har vært veldig mentalt krevende. Jeg har egentlig lite mentalt overskudd til min egen unge når ettmiddagen kommer. Men så må man jo bare. Hvis jeg skal ta en annen jobb, er det svært relevant hvordan den eventuelt er lønnet. Vil jo helst ikke gå mye ned i lønn. Kunne tenkt meg å jobbe med kontor, administarsjon, resepsjon.

 

Hvis jeg hadde jobbet 50% som lærer ville vi hatt i underkant av 700 000 i samlet bruttoinntekt. Låneutgifter hver mnd. på 13-14 000 (boliglån og studielån). Jobber jeg 100% har vi i underkant av 900 000 i samlet bruttoinntekt.

 

Anonym poster: 62acace43b12c0d5679c16401e8d5296

Fortsetter under...

Jeg jobber så mye jeg selv vil egentlig, har 40% fast og kan jobbe ekstra om jeg ønsker. Hva jeg tjener varierer derfor veldig, men har en timelønn på 171,71 kr. På ligningen som kom nå hadde jeg tjent 270.000,- i fjor.

 

Mannen er selvstendig næringsdrivende og tjener også veldig forskjellig fra måned til måned og år til år, men han tar ut minst 450.000,- i året i lønn.

 

Man må jo ta noen valg, og vi velger å ha mindre penger og en mer tilstedeværende mamma i barnas oppvekst. Vi betaler minimalt på boliglånet vårt og anser det også som en investering i tid.

 

Plutselig er barna store og gidder ikke tilbringe så mye tid med oss lenger, da kan vi jobbe så mye vi gidder igjen.

 

Anonym poster: a76b93ca449617149eddf040aada4ccb

Jeg jobber halv stilling våken nattevakt som hjelpepleier, 7 vakter pr mnd og har brutto på 20000 i mnd. Valgte å gå fra full stilling dag og kveld da perm var over.

Nå begynner snart mini i bhg, rett før 2 årsdagen, og da skal jeg jobbe ekstra.

Mannen er selvstendig og tar ut lønn etter behov.

 

Anonym poster: 20c670b714024011ee76e0849b16ec0b

Annonse

hadde jeg jobbet 50% hadde jeg hatt utbetalt 12 000 ca. jeg er førskolelærer! =) så for meg går det overhodet ikke. håper på å redusere ned til 80% etter at nr 4 er kommet da!

 

Anonym poster: e3cda5f19e3d6668a93998f6186a303f

Jobber 33% og har 9800,- i fast lønn, men arbeider ofte ekstra opp mot ca. 60%, men da går jeg ekstra på timeslønn på ca. 215kr. ligger ca. på 16.000-18.000 utbetalt i måneden.

 

Anonym poster: fffda1576ffbda0b29ccaecdb54a6d48

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...