LillaGorilla♥♥ Skrevet 27. mars 2013 #1 Skrevet 27. mars 2013 Er så sinnsykt heftig at strålen står flere meter ut om jeg ikke har unge eller innlegg foran, og lillingen nærmest kveles av melk når han ligger til når den kommer. Og så så inni granskauen vondt det er! Kjennes som om noen blåser opp ballonger på innsiden av puppene, de blir knallharde, og jeg må puste meg gjennom smerten. Til tider er det faktisk verre enn riene jeg hadde. Tror dere man kan få epidural mot utdrivnigssmerter?
ms.Pond Skrevet 28. mars 2013 #3 Skrevet 28. mars 2013 Hehe var borti det der jeg også, men ikke fullt så kraftig. Du får be mannen stå klar med koppen i naborommet hvis han vil ha melk i kaffen Forøvrig hjalp det godt hos meg å massere litt på puppene mens jeg sto i dusjen under glovarmt vann. Det stimulerer til utdrivning, ja, men det letter godt på trykket før amming. Og så er varmen med på å dempe smertene. Evt, hvsi du har en rispute kan du varme den i microen og legge på en stund.
LillaGorilla♥♥ Skrevet 28. mars 2013 Forfatter #4 Skrevet 28. mars 2013 Hehe var borti det der jeg også, men ikke fullt så kraftig. Du får be mannen stå klar med koppen i naborommet hvis han vil ha melk i kaffen Forøvrig hjalp det godt hos meg å massere litt på puppene mens jeg sto i dusjen under glovarmt vann. Det stimulerer til utdrivning, ja, men det letter godt på trykket før amming. Og så er varmen med på å dempe smertene. Evt, hvsi du har en rispute kan du varme den i microen og legge på en stund. Ja, i dusjen hender det at dørene til kabinettet "vaskes" med melk fordi strålen står ut. Og på natten (da sover jeg uten bh) må jeg ligge med en klut rundt det brystet ungen ikke dier fra, ellers renner det melk over alt. Helt snodig at jeg har så sykt mye melk, sånn var det sist også. Har enda ikke opplevd noe økedøgn, hverken med eldstemann eller minsten, kan det være fordi det ikke har vært stort behov for det? Sist fullpumpet jeg da, så da hadde jeg en ekstrem overproduksjon og slet stadig med tette melkeganger og betennelser, det har jeg heldigvis sluppet unna nå. Ikke at jeg klager altså, er selvsagt glad for at ammingen går etter boken, men jeg har jo noen helt enorme jur med all den melka, og som sagt gjør det inni granskauen vondt når utdrivningen kommer- og det gjør den flere ganger i løpet av en amming-, så det hender det er litt plagsomt.
Gjest Anybody Skrevet 29. mars 2013 #5 Skrevet 29. mars 2013 Au nå fikk jeg vondt i puppene! Jeg hadde det akkurat som deg.. Hadde alltid en sånn kopp sak på den puppen keg ikke ammet ifra som alltid rakk bli full opp til flere ganger før det var puppskifte.. Jeg endte opp med tilstoppede melkeganger au! Men det høres ut som du slipper det ja hadde mye varme kluter på brystene ja, husker enda den dunkende smerten! All symp! Men lillemann blir iallefal mett og god! Han er bok glad tenker jeg:) Jeg måtte alltid melke meg før amming om ikke var puppene så stramme at lille ikke hadde sjanse til å få tak. Og spruten sto rett it herregud det er sinnsykt!
Madolyn Skrevet 30. mars 2013 #6 Skrevet 30. mars 2013 (endret) Her duppa jeg ofte av mens jeg nattammet guttungen de første månedene (40 min - max 2 t mellom hver nattamming). Våkna ofte av at ungen var klissvåt og bada i en sjø av morsmelk.. Stakkars liten Sov alltid med ammebh og innlegg da, ellers hadde det blitt vannseng.. melkeseng? Endret 30. mars 2013 av Madolyn&Muffin
LillaGorilla♥♥ Skrevet 30. mars 2013 Forfatter #7 Skrevet 30. mars 2013 Her duppa jeg ofte av mens jeg nattammet guttungen de første månedene (40 min - max 2 t mellom hver nattamming). Våkna ofte av at ungen var klissvåt og bada i en sjø av morsmelk.. Stakkars liten Sov alltid med ammebh og innlegg da, ellers hadde det blitt vannseng.. melkeseng? Haha, ja, jeg sovner også, så jeg har begynt å legge en klut mellom puppene, for da renner det fra den "øverste" puppen ned der. Lekker heldigvis ikke utenom amming (eller, noen ganger, men da helst på dagtid når jeg hører ungen gråte, dusjer, ser på ungen etc. og utdrivningsrefleksen setter igang pga det), så jeg sover uten noe på overkroppen for å lindre sårhet.
Håper<3 Skrevet 1. april 2013 #8 Skrevet 1. april 2013 Uff, kjenner meg godt igjen. Nå er mini her blitt fire mnd. og utdrivningen har "normalisert" seg. I begynnelsen var det bare søl og gris, tok av og til en melkeoppsamler på motsatt bryst og den ble full før ammingen var ferdig. Haha, er ikke rart puppene ser ut som to meloner i begynnelsen!
LillaGorilla♥♥ Skrevet 1. april 2013 Forfatter #9 Skrevet 1. april 2013 Uff, kjenner meg godt igjen. Nå er mini her blitt fire mnd. og utdrivningen har "normalisert" seg. I begynnelsen var det bare søl og gris, tok av og til en melkeoppsamler på motsatt bryst og den ble full før ammingen var ferdig. Haha, er ikke rart puppene ser ut som to meloner i begynnelsen! Dessverre for meg blir de nok som vrengte tennissokker ved ammeslutt.
Gjest sug lut Skrevet 2. april 2013 #10 Skrevet 2. april 2013 Uff, kjenner meg godt igjen. Nå er mini her blitt fire mnd. og utdrivningen har "normalisert" seg. I begynnelsen var det bare søl og gris, tok av og til en melkeoppsamler på motsatt bryst og den ble full før ammingen var ferdig. Haha, er ikke rart puppene ser ut som to meloner i begynnelsen! Dessverre for meg blir de nok som vrengte tennissokker ved ammeslutt. Ah, men tenk på hva de tennissokkene har utretta i sitt liv
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå