Gå til innhold

Erfaring med Prednisolon?


*ønskegull*

Anbefalte innlegg

Skrevet

Forrige ivf-forsøk resulterte i kjemisk graviditet/negativt, så jeg skal igang med frys etter påske (forhåpentligvis). Men så kom jeg over engelske sider hvor damer bruker Prednisolon i tillegg til Klexane. Lurte derfor på om noen her inne har forsøkt det i svangerskapene sine?

 

Føler for å forsøke det som forsøkes kan :(

Skrevet

Jeg har brukt prednisolon i forbindelse med alle IVF-forsøkene våre, i Danmark.

 

Blitt gravid på to fryseforsøk av tre og to ferskforsøk av to, mistet de to gangene etter fryseforsøk. Jeg har endometriose og begge behandlende overleger i Danmark (to ulike klinikker) har ment det var "ikke 100%, men tilstrekkelig dokumentert til å overbevise dem" at Prednisolon gav bedre sannsynlighet for at egget festet seg når man har endometriose.

 

Det er uansett ikke noen spesielt skumle bivirkninger ved det. Jeg har gått på 5 mg fra noen dager før uttak til hjerteaktivitet er påvist ved ultralyd.

 

Lykke til!

 

Anonym poster: 21532bd58645bcc50b44e0700cdf94fe

Skrevet

Tusen takk for svar :) Tror jeg får ta en telefon til klinikken å høre. Det skader ikke å høre med de hva de mener :)

Skrevet

Jeg har brukt Prednisolon en gang. Begynte under prøvetiden og fortsatte når spiren satt. Desverre endte det i nok en SA men det var en god teori om imunforsvaret syns jeg.

Min lege hadde positive resultater fra flere par som hadde forsøkt, og viste til gode studier fra Canada (tror jeg - var noen år siden nå). Om jeg ikke husker feil, må doseringen være ganske liten, for det var en risiko for at barnet kunne få leppespalte ved store doser.

 

Lykke til!

Skrevet

Snakket med klinikken i dag og de står fast på at jeg trenger Lutinus og Klexane. Er så lei av denne ventingen og uvissheten.. Men det er absolutt verdt det hvis vi en gang lykkes :(

Skrevet

Du kan jo bare be fastlegen skrive ut? Det er som sagt bivirkningsløst på så lave doser over så kort tid, og en etablert praksis i flere andre land. Men da altså helst om du har endo eller andre autoimmune tilstander.

 

Anonym poster: 21532bd58645bcc50b44e0700cdf94fe

Skrevet

Jeg har ikke endo. Og fastlegen vil nok lure på hvorfor overlegen ikke har skrevet ut :)

  • 5 uker senere...
Skrevet

Eg skAl visstnok få prednosolon no. Startar på det no før eggløysing. Ikkje veit eg om det hjelper, men eg vil prøve ALT

Skrevet

Så spennende, helixxx :) Dere har startet prøvingen igjen? Jeg er enig - jeg vil også prøve ALT. Men disse legene mener de sitter på svarene, så da får jeg følge deres opplegg.

 

Håper predisolonen hjelper deg :)

Skrevet

Ser at eg har skrevet navnet på medisinen feil,men det er alltså det same.

 

Ja, EG har bestemt meg. Mannen er fortsatt ikkje heilt med. Eg startAr likevel på med. I morgon og så får vi sjå....

 

Lykke til!

Skrevet

Ser at eg har skrevet navnet på medisinen feil,men det er alltså det same.

 

Ja, EG har bestemt meg. Mannen er fortsatt ikkje heilt med. Eg startAr likevel på med. I morgon og så får vi sjå....

 

Lykke til!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...