Gå til innhold

Dere som gir grøt :) (fra 4mnd)


Anbefalte innlegg

Hvordan gjør dere det med grøten og melk? Gir dere vann til grøten og så melk litt senere(rett før senga f.eks)? Eller gir dere grøt, å så melk rett etterpå? Det har jeg gjort nå, han begynte med grøt for litt over en uke siden å vi er fortsatt ikke oppe i full porsjon. Så hittil har jeg gitt litt grøt, så har han fått en flaske med melk rett etterpå :) (jeg ammer ikke)

Men jeg lurer bare på hvordan vi skal gjøre det når vi er oppe i full porsjon. Vil også gjerne ha tips til frukt osv. Han fikk smake en skje med most banan i dag, da fikk han melk rett etterpå. Men jeg vet liksom ikke hvordan jeg skal gjøre det når han skal begynne å få dette som skikkelige måltider :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144022280-dere-som-gir-gr%C3%B8t-fra-4mnd/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Her får mini grøt. Han er 5 mnd. Når han for eksempel får grøt til kvelden får han vann til. Etter grøten tar vi kveldsstellet (bad, ny bleie og pysj). Bruker god tid på dette. Så da har det kanskje gått en halv time og så får han grøt. Like ens om morgenen viss han får melk, så har vi en liten pause mellom grøten og melka. Dette har funka fint for oss :)

Endret av sprelline

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...