Gå til innhold

Noen som vet om man kan få støtte av det offentlige til korreksjon av invertete brystvorter fordi man ønsker å amme???


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg kunne ikke amme min datter pga inverterte brystvorter. Jeg er gravid og ønsker å amme mitt kommende barn, men tror ikke dette blir mulig uten en slik korreksjon. Lurer på om noen har fått støtte til dette eller om man må betale for det selv?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har ikke hørt om slik støtte.. visste ikke at det kunne fikses heller jeg. På ammehjelpen.no står det ingenting om at det kan fikses/ gis støtte, men de er vel ikke orakler heller ;-)

 

Jeg har også ganske så flate (men ikke inverterte) brystvorter, og det i kombinasjon med en del annet gjorde at jeg heller ikke kunne amme førstemann. Veldig spent på hvordan det blir nå.. :-/

Skrevet

Mine er ikke helt inverterte, men så flate at ammingen ikke funket... korreksjon virker som en relativt enkel prosedyre som kan gjøres i lokalbedøvelse. Jeg har prøvd niplette (philips avent) uten at dette gjør det noe bedre... og ønsker å få utført korreksjon, men helst ikke betale selv da det koster rundt 13000. Jeg har bestilt legetime og skal spørre legen min om dette.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...