2,5barn+1engel Skrevet 12. februar 2013 #1 Skrevet 12. februar 2013 Det er så lang tid siden sist vi sendte inn at jeg har glemt hvor lang tid det tar før man får noe svar fra de. Noen som vet?
Riley Skrevet 13. februar 2013 #2 Skrevet 13. februar 2013 Tnk mellom 1-2 uker, tror faktisk jeg hadde pengene på konto under en uke etter at jeg sendte inn til helfo.
Bambi14 Skrevet 13. februar 2013 #4 Skrevet 13. februar 2013 Jeg sendte inn papirene på fredagen, 5 dager sener var pengene på konto(onsdagen)
dincene Skrevet 13. februar 2013 #5 Skrevet 13. februar 2013 Veldig fort. Fortere fra helfo synes jeg
Bambi14 Skrevet 13. februar 2013 #6 Skrevet 13. februar 2013 Det var helfo, pasientreiser har jeg ikke hørt noe fra.. Er vel 3 uker siden jeg sendte inn begge konvoluttene samme dag.
2,5barn+1engel Skrevet 13. februar 2013 Forfatter #7 Skrevet 13. februar 2013 Her har det gått litt over en uke. Har ikke hørt noe ennå.. Men fant igjen papirene mine fra jeg sendte inn sist gang for 2 år siden og da gikk det ca 3 uker for Helfo og nesten 8 uker hos pasientreiser.. Jaja.. De blir vel ferdig måten gang med sakene..
Lovise83 Skrevet 14. februar 2013 #8 Skrevet 14. februar 2013 Jeg sente inn til HELFO forige torsdag og i går, onsdag hadde jeg penger på konto. Men ikke alt pga av en feil! Men fikk rettet opp i det, så nå venter jeg på resten! Men tok 6 dager her!
Kjærepære Skrevet 14. februar 2013 #10 Skrevet 14. februar 2013 Et lite spørsmål... når sende man inn papirene? Jeg mener.... når man er så og så langt på vei, eller når ungen er ute Eller starter "tellingen" på nytt om man blir gravid og mister?
Lillie Vanillie Skrevet 15. februar 2013 #11 Skrevet 15. februar 2013 Du har seks måneder på deg etter at du har bikket 15 000 i medikamenter, jeg sendte vel inn ca en måned etter at grensen var nådd (det var på første ivf, medisinene på fem inseminasjoner talte med). Når dere har nådd 15 000 første gang, og har sendt inn, er det bare å sende inn etter hvert forsøk etter det. De er ganske strenge på den seksmånedersgrensen, så ingen grunn til å utsette å sende inn når grensen er nådd. Men de er veldig kjappe å betale ut, tror det var i underkant av en uke her også. Det er altså 15 000 for tre forsøk pr. barn (opp til to barn). Først når du har født et barn (eller mister seint i svangerskapet - husker ikke hvilken uke som var grensen) begynner du å telle 15 000 på nytt. Hvis du mister tidlig, og må ha nytt forsøk, er det fremdeles det samme forsøket som gjelder sånn egenandelmessig.
Kjærepære Skrevet 16. februar 2013 #12 Skrevet 16. februar 2013 Vi bikket nok 15 000 for litt siden, men om jeg ikke er gravid nå, så er det jo ganske lenge til neste gang jeg bruker penger på medisiner. Vil det si at om jeg sender inn nå, og får igjen kanskje 2000, så "husker" Helfo dette til evt neste forsøk? Altså at neste gang vi sender inn, så får vi refundert alt? ( siden vi alt har brukt 15 000 I mean). Sorry knotete fortalt, men håper dere skjønner.
Lillie Vanillie Skrevet 16. februar 2013 #13 Skrevet 16. februar 2013 (endret) Ja, det har de oversikt på. Klinikken fyller ut skjema med hvilket forsøk du er på, og de har det inne i systemet at dere har passert grensen. Vi rundet 15 000 i desember 2010, og sendte inn. Så sendte vi inn etter hvert fryseforsøk og til slutt hele ferskforsøket og fikk refundert alt etterhvert. Endret 16. februar 2013 av Lillie Vanillie
Kjærepære Skrevet 17. februar 2013 #14 Skrevet 17. februar 2013 Ok. Takk for info, Lillie Vanillie Da sender vi inn etter jeg er ferdig med medisinene for denne gang Håper det blir en del uker til
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå