abella Skrevet 12. februar 2013 #1 Skrevet 12. februar 2013 Fikk brev i dag, med bekreftelse om fødeplass! Jippi! Fikk også nr 2 på ABC, så jeg vet hva jeg går til og gleder meg veldig!
Kristi*trebarnsmor* Skrevet 12. februar 2013 #2 Skrevet 12. februar 2013 Jeg skal! Ikke født der før, men fødte nr. to i badekar på Ahus med akupunktur som smertelindring. Gleder meg veldig :-)
Mamma til Vakre Lotte Skrevet 12. februar 2013 #3 Skrevet 12. februar 2013 Heldiggriser, jeg fikk avslag, fødte den første uten smertelindring og ville nå føde i vann... Men fikk avslag
lioness* Skrevet 12. februar 2013 #4 Skrevet 12. februar 2013 Mammaen til vakre Lotte, hvorfor fikk du avslag? Jeg fødte på vanlig føde på Ullevål sist, men kunne tenke meg å være på ABC denne gangen dersom svangerskapet går bra gjennom første trimester (mistet mange ganger, genetiske årsaker - tar ingenting for gitt). Når må/bør man søke? Blir det fullt fort? Er bare 7+3. Jeg fødte uten smertelindring sist (men med lystgass, men det har de jo ikke lenger likevel) - og savner veldig badekar å ligge i under åpningsriene. Det + mer ro og fred på ABC høres forlokkende ut. Var på ABC etter fødselen sist da det var fullt på hotellet, virket veldig ok der.
Barbarella og froskebarna Skrevet 12. februar 2013 #5 Skrevet 12. februar 2013 Søk nå med en gang, blir fort fullt :-) jeg har søkt og sagt fra meg plassen mange ganger pga at jeg har mistet, og de tar det veldig pent. Spurte dem den ene gangen om jeg burde vente med å søke pga at jeg drev og mistet, men de sa at jeg kunne søke og heller si fra meg plassen om det ikke går...
lioness* Skrevet 12. februar 2013 #6 Skrevet 12. februar 2013 Å, nice to know! Da får jeg slenge inn en søknad!
Kristi*trebarnsmor* Skrevet 12. februar 2013 #7 Skrevet 12. februar 2013 Mamma Til Vakre Lotte: jeg tror det er fødebadekar på alle stuene på Ahus. De har også en mykenhet der, men mulig de har samme krav som ABC. Du kan nå iallfall søke deg til Ahus, så har du mulighet for badekar på fødestue, forutsatt at du oppfyller kravene for å føde i vann da... Det er jo noen krav for det og. Uansett synes jeg Ahus hadde en fantastisk fødeavdeling i 2010. Lykke til :-)
abella Skrevet 13. februar 2013 Forfatter #8 Skrevet 13. februar 2013 Jeg søkte et par dager etter at jeg testet positivt jeg! Vet det er stort trykk på fødeplassene i Oslo, og ikke alle som vil får føde her. Så bedre å være for tidlig ute tenker jeg. Forrige gang lå jeg i badekaret i timesvis mens mannen matet meg med blåbærmuffins!
nagini Skrevet 14. februar 2013 #9 Skrevet 14. februar 2013 Jeg søkte også bare noen dager etter at jeg testet positivt. Er første barnet mitt, og skal på første jordmorkontroll der inne om et par uker.
Kristi*trebarnsmor* Skrevet 14. februar 2013 #10 Skrevet 14. februar 2013 Haha! Abella, jeg lå også timevis i badekar, og spiste underveis :-D ikke så stas som blåbærmuffins (som jeg fikk kjempelyst på nå!), mener det var brød med gulost. Men jeg husker at når riene begynte å ta seg opp, ga jeg klar beskjed til mannen at han kunne legge fra seg lesestoffet sitt. Han skulle ikke sitte der og more seg når jeg begynte å få vondt, nei...! ;-)
Familiedrømmer <3 Skrevet 16. februar 2013 #11 Skrevet 16. februar 2013 Jeg sendte dem en mail og fikk svar om at jeg får plass! De skulle bestille ultralyd også Så nå venter heg bare på bekreftelse i posten !
Elefanten Skrukkeskinn Skrevet 20. februar 2013 #12 Skrevet 20. februar 2013 Jeg har også fått brev med bekreftet plass, hurra! :-) Hatt plass der med mine to første barn også, fantastisk!
Rosenberg Skrevet 2. mars 2013 #13 Skrevet 2. mars 2013 Fikk svar fra ABC denne uka! Vi fikk plass! Vi gleder oss veldig :-) Har hørt så masse bra om ABC. Skal til jordmor der i mai, det blir spennende!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå