SMK Skrevet 9. februar 2013 #1 Skrevet 9. februar 2013 Hei. Fikk brev fra fødeavdelinga i dag der jeg er innkalt til samtale ved poliklinikk for gravide.. Er dette min 6 ukers kontroll eller? Jeg trodde jeg måtte bestille time selv hos fastlege.. Noen som vet hvA dette er? Vanlig rutine at de kaller inn alle som har født?? Står et Nr jeg kan ringe, men står det ikke er kontortid før mandag igjen, så ville spørre her om noen vet..
Ikkesåallerværst Skrevet 9. februar 2013 #2 Skrevet 9. februar 2013 Ikke vanlig tror jeg.. Fikk du stor ruptur? Ks?
SMK Skrevet 10. februar 2013 Forfatter #3 Skrevet 10. februar 2013 Nei normal fødsel, men måtte klippes litt da de måtte ta han ut med vakuum..
Dini Skrevet 10. februar 2013 #4 Skrevet 10. februar 2013 Det er 6 ukerskontroll.. Samme fikk jeg. Du KAN velge å ta det hos fastlege, men da må du avbestille der. Er vel for å fange opp evnt depresjoner og snakke om /skaffe prevensjon
maimora Skrevet 10. februar 2013 #5 Skrevet 10. februar 2013 Hvilket sykehus er det? Har aldri fått tilbud om det, men kunne heller tenkt meg det der istede for fastlegen.
SMK Skrevet 10. februar 2013 Forfatter #6 Skrevet 10. februar 2013 Så det er 6 ukers kontrollen,. Var så sikker på jeg måtte ordne dette selv med legen min. Rart de da skriver samtale og ikke 6 ukers kontrollen. Men men greit for meg når jeg bare vet hva de vil meg;) Hører til Haukeland - KK.
sjoko10 Skrevet 10. februar 2013 #7 Skrevet 10. februar 2013 jeg fikk ikke time hos kk, måtte bestille selv hos fastlegen
SMK Skrevet 11. februar 2013 Forfatter #8 Skrevet 11. februar 2013 Merkelig.. Må ringe de i morgen å høre..
SMK Skrevet 11. februar 2013 Forfatter #9 Skrevet 11. februar 2013 Ringte i dag. De sa dette var en samtale om fødselen. Ingen kontroll visst, bare prate med en jordmor.. Så da vet jeg det
to små prinsesser Skrevet 11. februar 2013 #10 Skrevet 11. februar 2013 Hei. Fikk brev fra fødeavdelinga i dag der jeg er innkalt til samtale ved poliklinikk for gravide.. Er dette min 6 ukers kontroll eller? Jeg trodde jeg måtte bestille time selv hos fastlege.. Noen som vet hvA dette er? Vanlig rutine at de kaller inn alle som har født?? Står et Nr jeg kan ringe, men står det ikke er kontortid før mandag igjen, så ville spørre her om noen vet.. Tror det er litt forskjellig fra sykehus til sykehus. Hos oss er 6ukerskontrollen hos fastlege, men jeg fikk time på amme-barsellpoliklinikken for div både i forhold til baby og meg selv. (vekt, amming etc)
SMK Skrevet 11. februar 2013 Forfatter #11 Skrevet 11. februar 2013 Fikk beskjed om at jeg måtte bestille 6 ukers kontroll hos fastlegen. Timen på KK var kun for å få snakke om fødselen. Ingen kontroll av meg og de sa at babyen ikke trengte å være med.. Jeg sa jeg måtte ha han med og da sa hun det var ok om jeg ikke hadde pass til han., Snodig opplegg.
Mamma med to trollunger Skrevet 12. februar 2013 #12 Skrevet 12. februar 2013 Fikk beskjed om at jeg måtte bestille 6 ukers kontroll hos fastlegen. Timen på KK var kun for å få snakke om fødselen. Ingen kontroll av meg og de sa at babyen ikke trengte å være med.. Jeg sa jeg måtte ha han med og da sa hun det var ok om jeg ikke hadde pass til han., Snodig opplegg. Er dette noe nytt de har begynt med etter nyttår? Fødte der i oktober men fikk ikke noen samtale om fødselen. Verken før vi reiste hjem eller i ettertid...
SMK Skrevet 12. februar 2013 Forfatter #13 Skrevet 12. februar 2013 Merkelig. Skjønner ingenting. Trodde ikke dette var noe nytt, virket ikke sånn.. Enten må det vel være for alle eller for ingen. Hmm. Spesielt traumatisk var ikke fødselen heller, så kan ikke være derfor jeg skal opp og snakke om fødselen ..
sjoko10 Skrevet 16. februar 2013 #14 Skrevet 16. februar 2013 merkelig. eg fødte rett før jul på Haukeland. eg har ikke fått noe samtaletime
SMK Skrevet 17. februar 2013 Forfatter #15 Skrevet 17. februar 2013 Hmm. Er spent på den timen og hva det handler om. Skal oppdatere her når jeg har vært der:)
Håper<3 Skrevet 18. februar 2013 #16 Skrevet 18. februar 2013 Hmm, nå ble jeg og nyskjerrig. Det er jo ekstra merkelig siden det er KK du er innkalt til, regner med at de har veldig mye å gjøre fra før. Hadde vært noe annet hvis det hadde vært et lokalsykehus.
SMK Skrevet 20. mars 2013 Forfatter #19 Skrevet 20. mars 2013 Hei,ja sorry det tok tid.. Det var samtale med legen som var med på fødselen, hun leste opp fra journal og snakket rundt dette., hvorfor vet jeg ikke. Fikk spm om det var noe jeg ville snakke om eller ta opp ang fødsel og om jeg hadde opplevd det som traumatisk osv. Siden jeg ikke hadde noe, så spurte hun om prevensjon og om jeg trengte dette. Fikk resept på piller og ellers skjedde det ikke mye på KK. Forstår fortsatt ikke hvorfor jeg ble kalt inn men nå er det overstått uansett
Håper<3 Skrevet 20. mars 2013 #20 Skrevet 20. mars 2013 Hei,ja sorry det tok tid.. Det var samtale med legen som var med på fødselen, hun leste opp fra journal og snakket rundt dette., hvorfor vet jeg ikke. Fikk spm om det var noe jeg ville snakke om eller ta opp ang fødsel og om jeg hadde opplevd det som traumatisk osv. Siden jeg ikke hadde noe, så spurte hun om prevensjon og om jeg trengte dette. Fikk resept på piller og ellers skjedde det ikke mye på KK. Forstår fortsatt ikke hvorfor jeg ble kalt inn men nå er det overstått uansett Det høres jo ut som et kjempebra tilbud for dem som har hatt traumatiske fødsler de trenger å få snakket om! Rart at de da bare innkaller noen tilfeldige.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå