smurfis Skrevet 31. januar 2013 #1 Skrevet 31. januar 2013 Jeg har fra naturens side leverposteifarget hår. Jeg striper det (lyst)sånn hver tredje måned. Nå ser det skikkelig helbleket ut nederst og det er ikke særlig fint, ikke når man er nærme 40 ihvertfall. Blir det helt feil å farge hele håret mørkere for så å live det opp litt med lyse striper (hos frisøren selvfølgelig).
min<3 Skrevet 31. januar 2013 #2 Skrevet 31. januar 2013 Eller dempe stripene med en minicolor. Da kan du få det både litt mørkere og litt varmere/kaldere alt ettersom hva huden din kler.
Anonym bruker Skrevet 31. januar 2013 #3 Skrevet 31. januar 2013 Jeg har fra naturens side leverposteifarget hår. Jeg striper det (lyst)sånn hver tredje måned. Nå ser det skikkelig helbleket ut nederst og det er ikke særlig fint, ikke når man er nærme 40 ihvertfall. Blir det helt feil å farge hele håret mørkere for så å live det opp litt med lyse striper (hos frisøren selvfølgelig). Hihi, fantastisk beskrivelse. Jeg har sikkert noe av det samme, kaller den iallefall kommunefarget. Men tror det kan bli fint, har tenkt på det samme selv. Anonym poster: e88710e6645c0b763d58685f6afc89c8
smurfis Skrevet 31. januar 2013 Forfatter #4 Skrevet 31. januar 2013 Eller dempe stripene med en minicolor. Da kan du få det både litt mørkere og litt varmere/kaldere alt ettersom hva huden din kler. Hmmm, hvordan demper man stripene med minicolour da ? Er jo for det meste striper i håret og ikke særlig naturlig farge for å si det sånn:)
Anonym bruker Skrevet 31. januar 2013 #5 Skrevet 31. januar 2013 Tror ikke du får lysnet striper igjen etter å ha farget det, men du kan helt sikkert farge deler mørkt og resten litt mindre mørkt om du skjønner? Klønete forklart, jeg ser den... Anonym poster: cad101def122c6e5a58334ccd7c21ea0
min<3 Skrevet 31. januar 2013 #7 Skrevet 31. januar 2013 Eller dempe stripene med en minicolor. Da kan du få det både litt mørkere og litt varmere/kaldere alt ettersom hva huden din kler. Hmmm, hvordan demper man stripene med minicolour da ? Er jo for det meste striper i håret og ikke særlig naturlig farge for å si det sånn:) Jeg gjør det ofte jeg på kunder som har blitt alt for lyse ettet sommeren feks. Det kommer jo ann på hvor mørk farge man velger, men feks helt hvitestriper kan man gjøre litt mere sandfarget, gyldent osv. Eneste pproblemet er jo at det ikke skjer så mye med din naturlige ettervekst farge. Men man kan jo stripe håret først og dempe stripene etterpå. Vet ikke hva slags farger din frisør bruker, men shades fra Redken er fantastiske skånsomme og blanke farger. Perfekt til å korrigere fargen på feks striper.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå