Gå til innhold

Fått tildelt time til planlagt ks 4. feb, men hun hadde ikke tid å vente...


Anbefalte innlegg

Startet med det jeg trodde var kraftige kynnere i går ettermiddag (sikkert etter å ha vasket rundt rommet til storebror), men kynnerne ga seg ikke. Ble bare kraftigere utover kvelden og kom med ca 10 min mellomrom. Fikk sove en times tid fra 00.30-01.30, og etter det kom de bare hyppigere. Snakka med føden og de villa ha meg inn for sjekk. Ringte barnevakten mens gubben gjorde unna litt fjøs. Kom dit kl 4 og hadde ganske sterke rier med 4-5 min mellom. Pulsen til fosteret sank litt under riene, og jeg hadde allerede fått innvilget ks, så fikk riehemmende og tid på operasjonssalen 08.15. Kl 09.00 var hun ute, bare 2810 g og 48 cm, men heeelt nydelig og perfekt <3 Lykkerus!!!

Fortsetter under...

Annonse

Termin var 17. feb. Tror det er mest vanlig å få planlagt ks ca 2 uker før for å være sikker på at ikke fødselen starter av seg selv. (Ikke at det hjalp her, da... ;) )

Du får stå på og mas, trenger jo datoen for søknaden til nav også. Bruker du ul-termin går du fort glipp av et par uker permisjon.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...