Gå til innhold

Hvilken skostørrelse har / hadde deres barn på 3 år ???


Anbefalte innlegg

Skrevet

Finnes det en "normal" som viser vanlig skostørrelse i forhold til alder? Eller i forhold til høyde? Eller er dette fullstendig individuelt, akkurat som vekt og lengde?

 

Hva med deres barn, hvilken skostørrelse brukte de i tiden før/rundt de fylte 3 år?? Gutt eller jente?

 

Anonym poster: 8fcb2f8629ac78b9c2c531e910ca0e79

Fortsetter under...

Skrevet

Jente, fyller 3 i mars. Bruker 24 i vintersko. Beregnet at hun skal kunne ha tynne ullsokker i tillegg til strømpebukse i dem! Bruker vel da 23/24 i andre sko (akurat nå har hun bare vintersko og cherrox).

 

Synes også det er stor forskjell på de forskjellige merkene så finnes liksom ikke noen fast størrelse...

Skrevet

Gutt - brukte strl. 25 rundt treårsdagen.

 

Anonym poster: 2b35cc17fa062f55b430de6a9cde1a34

Skrevet

Min gutt er 2 år og 9 mnd, altså snart tre år. Han har nå 25 i sko, har litt å gå på da, så kan noen ganger bruke 24. Det finnes nok ikke noen normal, i forhold til høyde og alder. Er akkurat som med oss voksne, noen har små føtter og andre har store. Beklager at svaret ikke var så mye til hjelp :-/

 

Hvis du skal kjøpe sko uten å ha barnet med, så kan du måle foten med et målebånd først. Da er det bare å måle innersålen på skoen du vil ha. Må ha ca. 1.5 cm å gå på.

Annonse

Skrevet

Gutten min på 3 år og 1 mnd bruker 27 i sko, tydeligvis litt stor fot han da, i følge de andre svarene her...! Hihi, det varierer sikkert fra barn til barn :)

Skrevet

Sønnen min er ca 2,5 år og bruker allerede nå str 26-27.

Husker alle jordmødre og pleiere komenterte størelsen på føttene hans allerede da han ble født. Jeg synes jo de var bittesmå .

Skrevet

Min på 3,5 snart 4 bruker 29 i sko. Når han fylte 3, så brukte han 26/27.

Skrevet

jente 3.5 år - bruker 27 i sko. Har gjort det siden hun var 3.

 

Går under kallenavnet 'big foot' :P

Skrevet

Gutt, 29-30.

Jente 30-31

Lillebror på 2 år bruker 27

Skrevet

Jente nr. 1 brukte 26

Jente nr. 2 brukte 23

 

Anonym poster: ef3cf9a6f3ef081da911226a40cde15d

Annonse

Skrevet

Kjøpte nettopp støvler til 3åringen min i dag ;) hun bruker str 27. Eller 26/27.Kommer litt an på skoen og da! (Hun er 3 år og 2,5 mnd ;) )

Gjest Skofantomet
Skrevet

Min brukte 23/24 da han var 3. Er 3,5 nå og bruker 24/25 :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...