Gå til innhold

ingen symptomer.... Bekymret


Anbefalte innlegg

Jeg fikk positiv graviditetstest på søndag. Da ved ca forventet mens. Kom som et sjokk. Ikke planlagt overhodet. Har to fra før, og egentlig nok. Men det er utrolig hvor fort man knytter seg til den streken på testen.... Jeg har med begge gutta hatt ømme pupper siden før IKM. Og nå, ingenting. Ingen symptomer overhodet. Dette bekymrer meg! Kan det være noe galt? Ingen blødninger.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144011984-ingen-symptomer-bekymret/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg har veldig lite symptomer denne gangen, nr.3, men begynner å stikke og murre litt mer nå. Er 5 uker i dag. Skjønner du er bekymret, men hvert sv.skap er forskjellig har jeg hørt. Mine to første var nesten identiske også, så det er rart å ikke kjenne mer graviditetstegn ja. Men så lenge man ikke blør eller har smerter så er alt vel tenker jeg, orker ikke gå å tenke negativt hele tiden, har så mye annet å tenke på :)

Jeg hadde overhodet ikke ømme pupper med førstemann, og heller ikke denne gangen. Puppene vokser heller ikke. Med andremann hadde jeg kjempeømme pupper hele svangerskapet, og de vokste en del i str. Så etter min erfaring varierer det veldig fra svangerskap til svangerskap.

 

Ellers er det jo tidlig ennå, kvalme og sånn kommer for fullt etter noen uker for min del. Lykke til!

Hadde ingen symptomer med de to første. Denne gangen hadde jeg mistanke bare få dager etter el. Masse murringer og ligamentsmerter. Nå er disse nesten borte igjen (er fortsatt bare i 5. uke). Tror det varierer. Vi får vel bare nyte det så lenge det varer. Kvalmen er nok rett rundt hjørnet :-S

Annonse

Takker for svar. Fortsatt ingen symptomer. Så det hele er litt uvirkelig egentlig....

 

Sliter jo samtidig med at dette er veldig uplanlagt. Og jeg har ikke fortalt det til mammen min enda. Er redd for hvordan han reagerer.... Jeg vil ikke ta abort. Men vet at han ikke ønsker fler barn... Så er litt i vakum om dagen.

off stakkars!!! Denne var heller ikke planlagt, men mannen min tok det fint. Vi er begge enige i at abort aldri er aktuelt for oss, så jeg var ikke redd for det. Men det må være en belastning for deg å gå å tenke på dette uten å snakke med mannen din.

Jeg vil anbefale deg å ta kontakt med lege eller jordmor for å få ut litt følelser og tanker. Husk at det et ditt valg, hvis du vil beholde barnet, så gjør du det :)

Lykke til

off stakkars!!! Denne var heller ikke planlagt, men mannen min tok det fint. Vi er begge enige i at abort aldri er aktuelt for oss, så jeg var ikke redd for det. Men det må være en belastning for deg å gå å tenke på dette uten å snakke med mannen din.

Jeg vil anbefale deg å ta kontakt med lege eller jordmor for å få ut litt følelser og tanker. Husk at det et ditt valg, hvis du vil beholde barnet, så gjør du det :)

Lykke til

 

Takke for svar. Stikker nok hodet litt i sanden fortsatt, spesielt siden jeg ikke merker noe til dette enda. Jeg snakket med en god kollega på jobben i går. Det hjalp litt. Merker jo at det blir litt mer virkelig når man sier det høyt.

 

Mannen min ville aldri presse meg til abort om jeg ikke ønsker det. Men tanken på at han ikke vil dette er vond. Jeg vet så godt at han ikke ønsker fler enn de to fantastiske vi har. Jeg trenger noen dager på meg. Må sortere litt tanker. Så må jeg jo selvsagt prate med han. Når jeg ser på de to unike og fantastiske små menneskene vi har, så kan jeg ikke ta bort erten i mangen. Ikke når jeg vet at det blir til en så fantastisk liten person.

 

Men samtidig er jeg redd for om jeg gir de to mindre kapasitet, tid og oppmerksomhet ved å bringe en til inn i bilde....

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...