Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Har brukt det begge mine forsøk, kan sterkt anbefale! Har lindret mye med tanke på bivirkninger:-)

Hun jobbet også med å styrke kroppen og sirkulasjon med tanke på legge forholda til rette for en liten spire. Om det klaffer denne gangen vet vi ikke ennå, tenkte ta første test på søndag, RD 10.

Absolutt go for it:-)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144010488-akupunktur/#findComment-144950742
Del på andre sider

Gjest Trulte med to små

Jeg har også god erfaring med akupunktur.

Jeg begynte med det etter første mislykkede ivf behandling og ble spontant gravid like etter ( men mistet tidlig ) Om dette var pga hormoner i kroppen som en kickstart eller om det var akupunkturen vet jeg ikke, men gravid ble jeg, noe som ikke har skjedd siden forrige SA for 7 år siden!

Jeg merket også at jeg ble roligere psykisk under prøveperoiden og det hjalp mht kvalmen jeg hadde pga medisinene.

Da jobbsituasjonen min og økonomien ble redusert så sluttet jeg for det er dyrt med flere behandlinger, men ville ha fortsatt om det lot seg gjøre.

Jeg ble gravid på 4 forsøket likevel ;)

 

Så JA det kan ikke skade og det kan hjelpe deg på mange måter!

 

Lykke til!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144010488-akupunktur/#findComment-144950823
Del på andre sider

Jeg har i 2012 hatt 1 negativt ferskforsøk med IVF, 1 frysforsøk med spontanabort i uke 7, og 1 frysforsøk der jeg nå er gravid i uke 32. Jeg forsøkte akupunktur på dette forsøket som jeg nå er gravid med. Jeg fikk akupunkturbehandling 2-3 ganger i uken fra 1. dag i siste mens til dagen for innsett. Disse behandlingene skulle øke blodsirkulasjon i livmor og gjøre forholdene så optimale som mulig for at egget skulle feste seg. Samme dagen som jeg hadde innsett var jeg og fikk akupunktur rett før innsett, og dro tilbake rett etter innsett. Etter innsett ble nålene satt andre steder. Tror kanskje fokus var på å roe ned livmor etter innsett. Og så var det bare å sette i gang rugingen med 50% sykemelding etterfulgt av 3 uker ferie i Thailand :) Jeg vet ikke om akupunkturen var en avgjørende faktor, men skader absolutt ikke å prøve :)

Endret av min.lille
Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144010488-akupunktur/#findComment-144955793
Del på andre sider

Annonse

Annonse

Jeg tok akupunktur i forbindelse med første ivf forsøket for 2 år siden. Ble gravid på første forsøk:)

Om det har noe med akupunkturen å gjøre er jo vanskelig å si, men negativt var det ihvertfall ikke.

Skal ta denne gangen også, i forbindelse med uttak og innsett.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144010488-akupunktur/#findComment-144992513
Del på andre sider

Gjest usababy

Jeg prøvde akupunktur for å bedre slimhinnen under forrige forsøk. Dessverre ble resultatet negativt.

Har tro på at det kan hjelpe, men det er ingen garanti.

 

Men det skader ikke, og i Danmark er det ganske vanlig å bruke akupunktur i forbindelse med prøverør.

Har du muligheten til det, hadde jeg villet prøvd det - så lenge det er en faktor som kan virke positivt inn :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/144010488-akupunktur/#findComment-144997761
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...