Lisse_01 Skrevet 14. januar 2013 #1 Skrevet 14. januar 2013 LAr dere det være eller gjør dere noe med det?
kaklemor Skrevet 14. januar 2013 #2 Skrevet 14. januar 2013 Smører tjukt inn med babyolje og bruker lusekam som har minitagger til å fjerne. Må skrape litt nesten
Puppen og lillemor Skrevet 14. januar 2013 #3 Skrevet 14. januar 2013 Begynte å gjøre noe med det da det kom nedover i panna :/ Har til nå bare brukt babyolje ovnen myk tannbørste. Stresser ikke med å få bort alt, men bare det verste
Snuppelupp1988 Skrevet 14. januar 2013 #4 Skrevet 14. januar 2013 Min har det :/ Og han klødde seg til blods om natta. Kun da det plager han. Han bruker lue nå og smører på med olje og bruker børste. Men virker som det blir lege på han siden det ødelegger nattesøvnen hans. Våkner nesten hele tiden pga kløinga...
LillL Skrevet 14. januar 2013 #5 Skrevet 14. januar 2013 Jeg brukte matolje (raps) fikk beskjed på apoteket om at babyoljen ikke er fet nok! Funket mye bedre med en gang! (Håret fulgte med skurven da, hihi, men må har det kommet nytt hår og nesten ingen skurv!)
Lisse_01 Skrevet 14. januar 2013 Forfatter #6 Skrevet 14. januar 2013 Hva skjer hvis man ikke gjør noe med det? Bør jeg gjøre noe?
LillL Skrevet 14. januar 2013 #7 Skrevet 14. januar 2013 Hvis det ikke plager barnet behøver du ikke gjøre noe
Lisse_01 Skrevet 14. januar 2013 Forfatter #8 Skrevet 14. januar 2013 Hvis det ikke plager barnet behøver du ikke gjøre noe Ok plager han ikke. Og har har ikke MASSE. Men litt er det jo. Når vil det forsvinne, vet du det?
LillL Skrevet 15. januar 2013 #9 Skrevet 15. januar 2013 Datteren min sin skurv lot jeg være, hun hadde det ganske lenge! (Skjult av hår) Hun var vel nærmere 2 år da vi tok en "kur" på henne. (Mulig det varte lenge fordi det var umulig å skylle håret hennes godt etter vask.) På minstemann, som straks er 6 mnd, har jeg fjernet skurven. Han hadde veldig mye, derfor gjorde jeg det!
lillebie på`n igjen Skrevet 15. januar 2013 #10 Skrevet 15. januar 2013 Førstemann hadde veldig mye! Prøvde alt på apoteket, funket dårlig! Men olivenolje! Da var det bare å dra av alt
Solskinnsbolle Skrevet 15. januar 2013 #11 Skrevet 15. januar 2013 Min har skurv, jeg har forsøkt å vaske bort det tykkeste i hårfestet i panna, og har prøvd Natusan babyolje. Synes ikke den funket, så skal prøve raps eller olivenolje etter å ha sett rådene ovenfor. Liker ikke helt tanken på å børste hodebunnen hans, er så redd for det myke området på hodet. Må man børste, eller faller det av selv etter at man har brukt olje?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå