Gå til innhold

Trenger tapas-hjelp :)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Skal ha tapas på lørdag, får besøk av noen vennepar. Men aldri laget det før. Så jeg sier bare ett eneste ord: Hjelp ! :P

 

(Kom med tips til herlige småretter kjære snille damer)

 

Anonym poster: 486b773b0477a71b50e110bf2c165905

Fortsetter under...

Skrevet

Så stas med tapaskveld :)

Mulighetene er mange og ikke vanskelige. Dette er noe av det vi koste oss med på jentetur i Barcelona i sommer.

Hva med ... :

- Godt brød med allioli.

- Pa amb tomaquet (Landbrød gnidd inn m/ tomat og hvitløk, dryppet med olivenolje)

- Små kjøttboller i het tomatsaus.

- Patatas bravas (finn oppskrift på nett - ikke vanskelig)

- Et fat med manchego-ost e.l.

- Et fat med serrano- og pata negraskinke, chorizo e.l.

- Oliven

- Tortilla de patatas (finn oppskrift på nett - heller ikke vanskelig)

- Gambas al ajillo (reker i olivenolje med MASSE hvitløk -masse oppskrifte på nett på dette også)

 

Lykke til og kooooos dere :)

Skrevet

Takk fot mange flotte tips :) ja tapaskveld blir bra :) er det sånn at rettene severes kalde? Ser ikke for meg jeg klarer å holde alt varmt fram til alle har kommet, ønsker å gjøre ting klart litt på forhånd.

 

Blir det ikke dyrt å lage tapas selv? Mange ingredienser og det trengs jo en del for at folk skal bli mette?

 

Anonym poster: 486b773b0477a71b50e110bf2c165905

Skrevet

Hva med å lage sangria eller sangria de cava til velkomstdrink? Finnes masse oppskrifter på nett - bare å google i vei ... og det er såååå godt!!

Ellers er det nydelig med cava eller øl til tapas :)

Skrevet

Man trenger ikke bli ruinert på en tapasaften.

Du trenger ikke ha hundre varianter av oster, skinker og pølser. Spansk ost og skinke er styggdyrt i Norge :(

Meny har noen ganger tilbud på Serranoskinke som er helt fin. De fleste liker manchego, så jeg ville tatt med litt av det.

 

Jeg ville gått for en av brødvariantene. Allioli kan du lage selv om du har stavmixer - finn instruksjonsvideo på youtube.

Oliven kan du kjøpe billig på innvandrerbutikker - de har masse å velge mellom (kommer litt an på hvor i landet man bor, da ... ellers har kjedebutikkene en del)

Tortillaen (kan serveres varm, lun eller kald) er billig å lage: egg, løk, poteter og olivenolje. Lag en diger tortilla, enten i langpanne eller i en stor stekepanne.

Rekene må serveres skikkelig varme. Patatas bravas er også billig å lage.

Det meste kan du gjøre klart på forhånd :)

Skrevet

Rettelse: Allioli kan du lage selv MED stavmixer ... :)

Annonse

Skrevet

Takk for tips, velkomstdrink og drikke til maten hadde jeg ikle tenkt på enda :)

 

Anonym poster: 486b773b0477a71b50e110bf2c165905

Skrevet

Herlig, takk for all hjelpen :) kjempesnilt av deg :D

 

Anonym poster: 486b773b0477a71b50e110bf2c165905

Skrevet

Herlig, takk for all hjelpen :) kjempesnilt av deg :D

 

Anonym poster: 486b773b0477a71b50e110bf2c165905

Bare hyggelig :) Er gravid og søvnløs om dagen (eller natten, da) ... også elsker jeg å lage mat :D

Skrevet

Kjempe gode tips over her ;) jeg må også ha baconsurrede dadler på tapasbordet! Enkelt og godt;) lager ofte fylt champignon, kyllingruller eller lefser med diverse innhold også:) mange gode oppskrifter vist du googler:)

Skrevet

Det er sååå godt - gjerne med en mandel i daddelen om man tåler/liker :)

Skrevet

Manchego ost, serrano skinke, små kjøttboller i tomatsaus, aioli og brød og er et must altså!! Obligatorisk synes jeg. Kjempe godt med tapas! Lenge siden sist jeg spiste det. Må ha det nå snart!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...