Gå til innhold

Anbefalte innlegg

I går sa legen at fra uke 10 skulle man høre hjertelyden.

Jeg er uke 13 i dag. Hun holdt på lenge og fant den ikke.

Så plutselig sier hun "deg hørte jeg et lite hjerneslag men nå ble det borte"

 

Jeg må ærlig innrømme at jeg ikke hørte et eneste slag. Og da blir jo jeg bekymra!

"Så lenge du har gravid symptomer så er det greit"

Men nå er ikke jeg plaget av det heller!!

 

Jeg har vært gravid 2 ganger før men klarer ikke huske når jeg hørte første gang

 

Fortsetter under...

fastlegen min ville ikke prøve før uke 16, pga var ikke sikker å finne lyden og bare oppskake mor. jeg fant min selv med en doppler i uke 13 ( prøvde ikke før ). legen fant den ikke i uke 16, så jeg tok over doppleren hans å fant den selv ;) litt vanskelig å finne med det samme da livmoren er såppas lav enda. men om lyden av "deg" kom bort, hvordan kan dun da si det var deg ??

Endret av 79kvinne

Det er ikke alle som er like flinke til å finne hjerteslagene? Jeg hørte i uke 8 tror jeg, raske, fine hjerteslag :)

 

Men de sier jo det kan være vanskelig å finne hjerteslaget før litt uti graviditeten, og at man ikke skal bli bekymret :)

Annonse

Rundt uke 12 tenker jeg.

 

Hvis f,eks livmoren din ligger litt bakover (noe min gjorde) tar det lenger tid før du kan høre det. Livmoren min brukte også ganske lang tid på å komme seg over skambeinet, vokste liksom bakover først!!

 

Er nå halvveis og livmoren har rettet seg opp og er like langt oppover magen som det som er normalt :-)

Min lege nekter å høre før uke 18 fordi det er vanskelig før det. Så at det skal være vanlig å høre fra uke 10 er bare tull spør du meg!! Ikke stress med det. Jeg har ikke hørt enda i uke 14, sist hørte jeg i uke 19.

Jm fant hjertelyden hos meg akkurat på uke 13, hun trodde ikke vi skulle finne den, men kunne prøve hvis vi ville. Og hun traff rett på den lille ♥ men ettersom jeg har hørt, så sier de fleste leger at man skal vente til uke 15-16. Men allikevel er dette veldig individuelt, kommer ann på hvordan livmoren er, hvor babyen befinner seg, om man er overvektig osv.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...