Gå til innhold

Tips for å "hoppe over" nattmaten?


Anbefalte innlegg

Gutten min på snart 3 mnd tar nå kvelden mellom 21-21:30, da er han trett og veldig klar for senga. Han våkner igjen som regel mellom 03-04 en gang, men spiser veldig lite (får pupp), virker som han nesten bare koser ved puppen... sovner veldig kjapt igjen og spiser da igjen mellom 06-07, da er han mer sulten. Virker som nattmaten er en vane, men hvordan venne han av med det? Skal jeg bare la han få kosen? Hadde vært deilig med sammenhengende søvn for mamman, men lillemann skal jo self få sine behov dekket.

Fortsetter under...

Jeg anbefaler ikke at du gjør noe aktivt for å unngå nattamming. Men om han sover av seg selv har han ikke behov for nattmåltidet når han er så gammel som nå.

Det går fint an å forsøke å få noen andre (feks far) til å forsøke å roe han ned når han våkner, men om han ikke roer seg ned så er han sannsynligvis sulten.

Emosjonelle behov (kos) er jo også behov :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...