Gå til innhold

Barnevakt ved keisersnitt?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Det ser ut til at det blir keisersnitt om få uker, og jeg lurer på behovet for barnevakt for eldstemann ifm med fødselen. Operasjonen vil jo skje på dagtid, og da er eldstemann i barnehagen. Dere som har tatt keisersnitt før, hvordan har dere ordnet dere ift barnevakt om dere hadde barn fra før?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Da jeg fikk fikk mitt tredje ks, så var de to andre barna i barnehagen. Og pappan dro for å hente de når den stengte :)

Skrevet

Selv om det er planlagt så er det jo en sjanse for at det kan bli utsatt noen timer, så jeg ville hatt en barnevakt tilgjengelig dersom det blir nødvendig. Det er jo ikke alle steder mor og barn får lov til å være sammen de første timene og da er det jo litt dumt om han må reise før du kan overføres til barsel?

 

Anonym poster: fa6ec022472a8aa0dc008dbbb7a2a80b

Skrevet

Kjekt med backup er det ikke, man vet jo ikke alltid om ting går på skinner og forsinkelser kan skje.

Skrevet

Hadde uten tvil ordnet barnevakt. Jeg fikk komplikasjoner ved min planlagte KS og var ikke på barsel før sent på kvelden. Da passet min mann på babyen mens jeg lå på overvåkning. Min mann fikk heller ingen beskjed om hvordan det gikk med meg og var derfor ganske stresset. Han hadde ikke klart å dra hjem eller barnehagen mens han ikke visste hvordan det gikk med meg. Eldstemann ble passet av besteforeldrene som bodde hos oss i en uke. Vi slapp å tenke på at han måtte hentes eller passes, mens alt dette foregikk på sykehuset.

 

Anonym poster: 95b0319cc922114b4924250f015f08ec

Skrevet

Sønnen vår sov over hos mine foreldre natta før ks + natta etter ks. Var i barnehagen som vanlig. Mao var mannen min bare hos meg på sykehus dagen som ks ble tatt + på dagtid dagene etterpå. Var veldig avhengig av mye hjelp fra personalet på sykehuset siden mannen min ikke var hos oss på natta og kveldene.

Skrevet

Jeg ville helt klart ordnet med barnevakt for ks-dagen, i det minste!! Jeg skulle egentlig inn kl 0830, men ble stadig forsinket, og gutten ble ikke født før klokka var nesten 12. Husker ikke om jeg hadde kommet opp til barsel engang da barnehagen stengte. Glad vi slapp stresset med å tenke på at storebror skulle hentes i barnehagen!

Skrevet

vi ordner barnevakt til hele den dagen, vi gjerne at min samboer skal være med meg den kvelden å. ikke bare under KS.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...